Ważne nowości w Wiadomościach Google!

Wiadomości Google to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja do obsługi SMS-ów oraz RCS. Producenci bardzo często serwują nam ją na pokładzie swoich smartfonów choćby z tego powodu, że koncern z Mountain View regularnie ją rozwija i dopracowuje. Już wkrótce do omawianego rozwiązania trafią nowe funkcje, które mogą nam się przydać na co dzień.

Przydatne rozwiązania w drodze!

Pierwsza z nowości to transkrypcja wiadomości głosowych zadaniem sztucznej inteligencji w tym przypadku będzie przekształcenie przychodzącej wiadomości głosowej na tekst, byśmy mogli się z nią zapoznać w sytuacjach, w których nie możemy jej odsłuchać. Na początku rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Kolejne z nadchodzących rozwiązań to reakcje na wiadomości dowolnymi emoji. Do emotikonek jesteśmy przywiązani dzięki takim rozwiązaniom, jak Messenger, iMessage czy Discord. Google chce, byśmy mogli korzystać z nich także podczas korzystania z SMS-ów w ramach RCS. Podobno będziemy mogli wybierać dowolne spośród wszystkich dostępnych w aplikacji emoji.

Osoby wymieniające się zdjęciami na pewno ucieszy nowy widok galerii, dzięki któremu wybieranie fotografii do wysłania rodzinie czy znajomym ma być jeszcze wygodniejsze (i zgodne z filozofią Material You). Dodatkowo Google postawi na nowy wskaźnik odczytania wiadomości. Zamiast informacji tekstowej pojawiały się będą symbole odhaczenia. Pojedynczy będzie oznaczał dostarczenie wiadomości, a podwójny jej odczytanie.

Czytaj też: Nowy Snapdragon dla flagowców zaskakuje?

Na tą chwilę nie wiadomo, kiedy Google miałoby nam zaserwować wspomniane nowości w aplikacji Wiadomości. W pierwszej kolejności jakość ich działania musi zostać sprawdzona przez testerów. Dopiero w przypadku dużej stabilności pracy wystartuje wdrożenie na skalę globalną.