Google inwestuje w bezpieczeństwo

Google ogłosił właśnie, że za kwotę 5,4 miliarda dolarów kupił firmę Mandiant, zajmującą się cyberbezpieczeństwem.

Jednostka wejdzie w skład Google Cloud i będzie służyć klientom biznesowym dostarczając kompleksowy pakiet bezpieczeństwa operacji. Z usług chmurowej platformy Googla korzysta wiele znanych firm. Jej zeszłoroczna awaria zablokowała między innymi Spotify, Snapchata, Etsy i Discorda.

Mandiant ma na swoim koncie sukcesy: odkrycie włamania do SolarWinds i zapewnienie bezpieczeństwa Equifax, po ogromnym ich naruszeniu w 2017 r. Także T-Mobile w 2021 roku skorzystał z pomocy. Współpracuje także z rządami i dużymi bankami, chroniąc je przed atakami hakerskimi.

Wiadomość pojawia się zaledwie miesiąc po tym, jak Bloomberg poinformował, że Microsoft interesuje się poważnie przejęciem firmy. Zdający sobie sprawę z posiadania przez spółkę „niezrównanej wiedzy o cyberbezpieczeństwie”, Microsoft wycofał się z negocjacji. Google jest przekonany, że ​​transakcja jest warta zainwestowanych pieniędzy. Klienci coraz większą uwagę zwracają na kwestii bezpieczeństwa w usługach chmurowych.

Inwestycja jest drugim najdroższym zakupem, jakiego kiedykolwiek dokonał technologiczny i społecznościowy gigant, po zakupie Motoroli za 12,5 miliarda dolarów w sierpniu ubiegłego roku.

Czytaj także: Twórca Fortnite kupił platformę muzyczną