Twórca Fortnite kupił platformę muzyczną

Epic Games nabyło platformę rynku muzycznego Bandcamp , poinformowały obie firmy.

Bandcamp to muzyczny sklep internetowy, ale również platforma do promocji przeznaczona głównie dla artystów niezależnych. W trakcie pandemii zyskał jeszcze większą popularność, dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom, mającym na celu wsparcie artystów w tym trudnym okresie.

Platforma będzie nadal działać jako samodzielny rynek, kierowany przez współzałożyciela i dyrektora generalnego Ethana Diamonda. Będzie wykorzystywać zasoby Epic Games do ekspansji międzynarodowej i ulepszania możliwości transmisji na żywo, urządzeń mobilnych, wyszukiwania i płatności.

Przejęcie Bandcamp jest jednym z pierwszych dużych zakupów firmy Epic poza przestrzenią gier i technologii. Umowa sygnalizuje cel firmy Epic, aby zbudować własny rynek twórców obejmujący technologię, gry, sztukę i muzykę.

„Bandcamp zbudował niesamowitą społeczność i biznes, w którym początkujący artyści mogą odnieść sukces dzięki bezpośredniemu wsparciu swoich fanów. To jeden z najlepszych modeli przychodów i warunków w muzyce” – powiedział Steve Allison, wiceprezes i dyrektor generalny Epic Games Store.

Wygląda na to, że wspólne działania Epic Games i Bandcamp nastawione będą na rozbudowę mechanizmów wsparcia dla niezależnych twórców. Do osiągnięcia tego celu może być pomocny rozwój takich funkcji jak streaming. Największym udziałowcem Epic jest chiński konglomerat technologiczny Tencet. Posiada on 40% udziałów firmy i jest również jednym z największych udziałowców serwisu Spotify. Jest to o tyle ciekawe, że Bandcamp został w lutym ubiegłego roku zablokowany dla chińskich użytkowników.

Czytaj także: https://conowego.pl/gaming/producent-fortnite-przejmuje-tworce-guitar-hero-109157