Blik bije kolejne rekordy!

Blik to jedna z najpopularniejszych metod płatności, chętnie wybierana przez nas podczas dokonywania zakupów w sieci czy też opłacania rachunków. Trudno się jednak temu dziwić. Płacenie przy pomocy naszego rodzimego standardu jest po prostu wygodne. Do sieci trafiły właśnie informacje wskazujące na ogromny wzrost popularności Blika nie tylko w stosunku do 2021 roku, ale i do poprzednich lat!

fot. BLIK

To był rekordowy kwartał dla Blika!

Pierwszy kwartał 2022 roku był dla polskiego standardu płatności iście rekordowy. Przyrost transakcji w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym wyniósł aż 62%. Mowa o aż 247 milionach płatności odnotowanych w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku. Opiewały one na przybliżoną łączną kwotę 32,6 mld zł. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Blik może pochwalić się liczbą 10,5 mln aktywnych użytkowników. Te dane imponują, prawda?

Blik popularność zyskał już kilka lat temu. Dzięki rozwiązaniu możliwe jest wykonywanie szybkich przelewów za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć. Coraz rzadziej musimy więc przygotowywać tradycyjne przelewy w aplikacjach bankowych lub w bankowych serwisach internetowych. A któż nie lubi stawiać na wygodę, prawda? Oczywiście wraz z popularyzacją tego standardu płatności pojawili się także oszuści próbujący wyłudzać pieniądze z naszych kont metodą „na Blika”. Warto więc wystrzegać się podejrzanych transakcji.

Czytaj też: OLX z ważną nowością! Wygoda przede wszystkim?

Twórcom Blika pozostaje życzyć równie imponujących wyników w przyszłości. Mam nadzieję, że wkrótce zostaną wdrożone rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo transakcji przeprowadzanych tą metodą i pozwolą uniknąć różnych niebezpiecznych wyłudzeń ze strony cyberprzestępców. To chyba jeden z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o dalszy rozwój Blika.

Grafika tytułowa: Firmbee.com / Unsplash