GlucoActive bada potrzeby diabetyków!

Jakiś czas temu wspominaliśmy Wam o GlucoActive. To polska firma odpowiedzialna za stworzenie pierwszego na świecie bezinwazyjnego glukometru. Jak się okazuje, GlucoActive zabrało się za przeprowadzanie ankiet wśród diabetyków. Ich celem jest uzyskanie ważnych informacji, które mogą mieć duży wpływ na dalszą działalność firmy.

GlucoActive przeprowadza ważną ankietę!

GlucoActive w swojej ankiecie wypytuje diabetyków odnośnie do tego, jaka byłaby ich wymarzona aplikacja mobilna do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Według wstępnych informacji chcielibyśmy korzystać z takiego rozwiązania, które jest w pełni bezpłatne, oferuje przejrzysty i intuicyjny dzienniczek oraz współpracuje z popularnymi glukometrami.

Bartosz Kawa, CTO GlucoActive wypowiada się o powyższym temacie ankiety w następujący sposób:

Podstawowe parametry, które pacjenci chcą śledzić, to średnia wartość poziomu cukru, TIR, hemoglobina glikowana, zakresy hiper i hipoglikemii oraz ogólne trendy zmian, np. wykresy zmian cukru w podziale na dobę, tydzień czy miesiąc. Ważne funkcjonalności to również łatwy dostęp do aplikacji, generowanie raportów, alarmy o hiper- lub hipoglikemii oraz możliwość dodawania własnych notatek.

Ponadto ankietowani zostali zapytani o to, jaki powinien być idealny glukometr. Diabetycy chcieliby, by urządzenie było bezinwazyjne, oferowało szerokie opcje personalizacji, przypominało nam o przeprowadzaniu badań oraz informowało, gdy wskazania będą niepokojące. Owa ankieta może wskazywać nam na to, że GlucoActive przygotowuje się na wydanie na rynek autorskiego, konsumenckiego glukometru i bada grunt pod to, jaki miałby on być.

Czytaj też: MiG-29 dla ukraińskiej armii – o co ta cała afera?

Cieszy fakt, że GlucoActive stawia na rozwój. Myślę, że o polskim projekcie bezinwazyjnego glukometru będzie jeszcze głośno. Mam nadzieję, że już wkrótce dowiemy się więcej na temat wariantu urządzenia przeznaczonego dla konsumentów.