Allegro przeciwko agresji w Ukrainie!

Cały świat solidarnie wspiera Ukrainę w walce z rosyjskim najeźdźcą. Na Federację Rosyjską nakładane są kolejne sankcje. Wiodące światowe koncerny wstrzymują swoją działalność w kraju Władimira Putina. W ostatnich dniach pojawił się nawet trend, w ramach którego wiodące sieci sklepów wycofują ze swojej oferty rosyjskie oraz białoruskie produkty. Podobnie czyni i Allegro, które zdecydowanie potępia rosyjską agresję w Ukrainie!

Allegro blokuje rosyjskie i białoruskie produkty!

Allegro rozsyła właśnie do osób zajmujących się sprzedażą w serwisie informację wskazującą na to, że oferowanie kupującym produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego nie będzie już możliwa w ramach platformy. Sprzedający mogą się spodziewać maili o następującej treści:

Jak widać, Allegro prowadzi na razie akcję informacyjną w sprawie. Myślę jednak, że jeśli ktoś będzie chciał obejść nową politykę serwisu związaną ze sprzedażą produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego, narazi się na poważne konsekwencje ze strony administratorów popularnej platformy włącznie z zablokowaniem możliwości korzystania z serwisu.

Czytaj też: GlucoActive bada potrzeby diabetyków!

Popieram działania Allegro. Agresora trzeba piętnować. Naszym zadaniem jest pokazanie, że nie może być miejsca na nieuzasadnioną agresję wobec drugiego państwa w cywilizowanej Europie XXI wieku. Mam nadzieję, że tego typu akcje przyczynią się do gospodarczego zablokowania Federacji Rosyjskiej.