F1 Manager 2022 tego lata

Gracze wkrótce dowiedzą się, jak to jest być menedżerem F1. Formuła 1 ogłosiła partnerstwo z twórcą gier Frontier Developments w celu stworzenia długo oczekiwanej oficjalnej gry F1 Manager 2022.

Zupełnie nowa oficjalna gra menedżerska Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA będzie miała premierę latem 2022 roku. Dostępna będzie na PC (Steam), PlayStation 4 i 5, Xbox Series X i S, Xbox One i w Epic Store. Będzie to pierwsza oficjalnie licencjonowana gra tego typu od czasu menedżera F1 EA Sport z 2000 roku.

Podobnie jak niezwiązany z F1 Motorsport Manager, wersja Frontier pozwala przejąć stery wybranego zespołu i poprowadzić kierowców i personel zespołu przez Mistrzostwa Kierowców i Konstruktorów Formuły 1. W zupełnie nowych samochodach z 2022 roku.

Gracz jest odpowiedzialny za wszystkie krótko – i długoterminowe decyzje dotyczące sponsoringu. A także zmian regulacyjnych, infrastruktury centrali, składów kierowców, finansów, personelu i strategii wyścigowej w „hiperrealistycznej” symulacji.

Oprócz opcji zatrudniania istniejących kierowców Formuły 1 z innych zespołów, będzie można korzystać z oficjalnych składów Formuły 2 i Formuły 3. Po to, aby zatrudniać początkujących kierowców oraz inżynierów z innych drużyn.  Gra zostanie oparta o autorski silnik graficzny Cobra.

Formuła 1 ma zamiar kontynuować umowę z niedawno przejętym przez EA Codemasters w celu opracowania oficjalnej wyścigowej gry wideo F1. Premiera F1 2022 jest oczekiwana tego lata w podobnym czasie co aktualnego Managera.

Czytaj także: Śmigasz furą i kręcisz filmik dronem. Jednocześnie.