HBO Max do likwidacji! Co wiemy na ten temat?

HBO Max przebojem wdarło się na polski rynek usług VOD, na którym zastąpiło HBO GO. Od pewnego czasu, na spół z Disney+ serwis odbiera klientów pogrążonemu w kryzysie Netflixowi. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że za pewien czas HBO Max zniknie z Internetu, by zrobić miejsce dla zupełnie nowej platformy!

HBO Max doczeka się następcy!

Warner Media i Discovery planują przeprowadzenie wielopłaszczyznowej fuzji, której efektem będzie powstanie nowej platformy VOD, mającej w pewnej perspektywie czasu zastąpić HBO Max. Ma być ona receptą na kłopoty usługi od HBO notującej różne – mniejsze lub większe kłopoty (m.in. z aplikacją, czy z ofertą skierowaną dla statystycznego widza).

Nowa platforma zostanie udostępniona w USA już za rok. Do ościennych krajów (takich, jak Polska) trafi natomiast już w 2024 roku. Warner Media i Discovery czeka mnóstwo ciężkiej pracy, jeśli chcą stworzyć usługę VOD mającą być absolutnym nr 1 na świecie. Co ciekawe, nowy streaming ma być debiutującą na rynku marką. W jego nazwie nie pojawi się bowiem ani fraza HBO, ani Discovery. Sporo pracy będzie czekało więc jej dział marketingu.

Czytaj też: mObywatel w przeglądarce już dostępny!

Mam nadzieję, że nowa platforma wreszcie zaoferuje nam jakościowy skok w dal. HBO Max już było potężnym ulepszeniem względem HBO GO. Ciągle jednak serwisowi brakuje tego pazura pozwalającego konkurować bez kompleksów z Netflixem. Trzymamy kciuki!

Grafika tytułowa: HBO