Gboard ze świetną funkcją! Pisanie w różnych językach ułatwione!

Gboard to jedna z najpopularniejszych i najlepszych klawiatur ekranowych zaprojektowanych z myślą o systemie Android. Koncern z Mountain View jednak nieustannie ją rozwija po to, aby była dla nas po prostu jak najwygodniejsza w obsłudze. Tym razem aplikacja przynosi możliwość automatycznej zmiany języka na taki, który nie jest w niej ustawiony jako domyślny. Jak to działa?

Pisanie jeszcze wygodniejsze z Gboard

Doskonałym przykładem na to, jak działa nowa funkcja Gboard może być korzystanie z Tłumacza Google. Wirtualna klawiatura w inteligentny sposób rozpozna, że korzystamy z tej aplikacji. I jeśli na przykład domyślnym językiem w Gboard będzie polski, a my zechcemy przetłumaczyć jakieś słowa na przykład z języka angielskiego, to na czas ich wpisywania w Tłumaczu Google język wprowadzania zostanie przełączony na angielski, by łatwiej było nam uniknąć błędów.

Oczywiście po zamknięciu wspomnianej aplikacji język w Gboard zostanie ponownie przełączony na domyślny. Wygląda to całkiem sensownie, prawda? Jestem ciekaw, czy w podobny sposób Gboard będzie rozpoznawał język wprowadzania także w przypadku innych aplikacji, czy jest to może ekskluzywna funkcja zarezerwowana dla ekosystemu od koncernu z Mountain View.

Czytaj też: Wrócą wymienne baterie? Parlament Europejski ma plan!

Aby się tego dowiedzieć, konieczne będzie wypróbowanie Gboard w codziennym zastosowaniu, w rozmaitych aplikacjach. Gdy tylko pojawią się jakieś przesłanki wskazujące na możliwość korzystania z automatycznej zmiany języka także w ich przypadku – będziemy informować!

Grafika tytułowa: Thom Holmes / Unsplash