Gameplay z Diablo IV wycieka, Blizzard reaguje!

Diablo IV to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier przyszłego roku. Dość płodny ostatnimi czasy Blizzard – wydawszy Diablo II Resurrected oraz Diablo Immortal – zamierza uraczyć nas w końcu kolejną pełnoprawną serią części, o bardzo mrocznym klimacie. Jak mu to wyjdzie? Tego jeszcze nie wiemy. Gigant jednak reaguje na zapisy rozgrywki, które w ostatnich dniach wyciekły do sieci.

Blizzard w październiku zaprosi do beta testów!

Diablo IV ma nam zaoferować zupełnie inny klimat niż Diablo III i Diablo Immortal. O wiele bliżej będzie mu do pierwszych dwóch części serii. Twórcy już wielokrotnie opowiadali nam o swojej produkcji i pokazywali ją na krótkich fragmentach rozgrywki. Ostatnio jednak do sieci wyciekł 43-minutowy długi gameplay, który pokazuje nam, że twórców czeka jeszcze trochę pracy przy dopieszczaniu swojego dzieła.

Blizzard reaguje na ów przeciek. Zaprosi fanów do zamkniętej bety między 4 a 18 listopada tego roku. Owe zaproszenia trafią do oddanych fanów serii, którzy wiele godzin spędzili w Diablo II: Resurrected oraz Diablo III. Oczywiście same testy objęte zostaną tajemnicą i nie będzie można publicznie dzielić się wrażeniami z nich (pod groźbą kary – z pewnością finansowej). Beta udostępniona zostanie dla PC, Xbox Series X/S, Xbox One, a także dla konsol Sony – PlayStation 4 oraz 5.

Czytaj też: To koniec kart graficznych EVGA!

Kiedy dokładnie zadebiutuje Diablo IV? Tego jeszcze nie wiemy. Na pewno jednak dla wielu z nas będzie to kolejna, kultowa gra w kolekcji. My w redakcji – jako starzy wyjadacze serii – nie możemy się już doczekać. Dajcie znać, czy i Wy zamierzacie ograć tą produkcję!

Grafika tytułowa: Blizzard