Motorola patentuje ciekawego smartfona!

Motorola to producent, który ma jeszcze sporo do udowodnienia na rynku smartfonów. W ostatnich miesiącach koncern pokazał nam, że potrafi prezentować naprawdę mocne urządzenia, które dodatkowo względem konkurencji są bardzo opłacalne cenowo. Marka chce zaistnieć także na rynku sprzętu z elastycznymi ekranami dzięki kolejnym generacjom modelu RAZR. Jak się okazuje, właśnie został zarejestrowany bardzo ciekawy patent!

Niezwykły smartfon Motoroli! Czy powstanie?

Na załączonych szkicach patentowych widzimy bardzo ciekawe urządzenie typu clamshell. To telefon z klapką nie zamykany do wewnątrz, ale odchylany do zewnątrz. Nietypowe rozwiązanie, które jednak może mieć pewne zalety. Jedną z nich może być wyposażenie konceptu Motoroli w pojedynczy moduł aparatu, który umieszczony byłby w średniej wielkości wybrzuszeniu zaakcentowanym na szkicu. Tak zaprojektowany smartfon nie musiałby również zostać wyposażony w zewnętrzny ekran pomocny w wykonywaniu zdjęć selfie oraz w wyświetlaniu powiadomień. Oznaczałoby to redukcję kosztów produkcji „składaka”. Warto też zauważyć, że smartfon składany do zewnątrz pozbawiony byłby nieestetycznego zagięcia pośrodku ekranu.

Czytaj też: Microsoft nie zwalnia tempa! Ważne nowości zmierzają do Windows 11!

Na tą chwilę jeszcze nie wiemy, czy patent zostanie w ogóle wykorzystany przez Motorolę. Niewątpliwie jednak mógłby posłużyć do stworzenia naprawdę wyjątkowego smartfona. Być może właśnie taka będzie któraś z kolejnych generacji modelu RAZR? Czas pokaże!