Flagowy laptop Huawei w końcu w Polsce!

Całkiem niedawno Huawei zaprezentowało nam swojego flagowego laptopa – model MateBook X Pro 2022. Jest to sprzęt o naprawdę mocnej specyfikacji, który powinien spełnić wymagania najbardziej wymagających użytkowników Windowsa. Do tej pory nie znaliśmy jeszcze polskiej ceny urządzenia. Dziś nasze wątpliwości w tej kwestii zostały rozwiane!

Laptopa wyposażono w wyświetlacz LTPS o proporcjach 3:2 i przekątnej 14,2″. Rozdzielczość jego pracy to 3120×2080 pikseli. Warto także wspomnieć, że jest to matryca mogąca pracować w rozdzielczości 60 Hz i 90 Hz. Ponadto oferuje nam funkcję dynamicznego dostosowywania temperatury kolorów i poziomu jasności, a także wsparcie dla palet barw DCI-P3 i sRGB. Sercem komputera są procesory Intel Core 12. generacji – Intel Core i7-1260P lub Intel Core i5-1240P. Wspierają je układ graficzny Intel Iris Xe, 16 GB pamięci RAM oraz dysk NVMe PCIe SSD o pojemności 512 GB bądź 1 TB.

Prezentowany laptop oferuje wsparcie dla WiFi 6 i Bluetooth 5.2. Ponadto wyposażono go w szereg przydatnych portów – dwa złącza Thunderbolt 4, dwa USB-C oraz 3,5 mm złącze słuchawkowo-mikrofonowe. Producent oferuje nam także kamerę internetową HD, wbudowany czytnik linii papilarnych, podświetlaną klawiaturę, sześć głośników i cztery mikrofony. Jest to więc sprzęt nie tylko do pracy, ale i do konsumpcji multimediów.

Czytaj też: HBO Max obniża standard? Koniec z szybkimi premierami z kin?

Jak kształtują się ceny laptopa Huawei MateBook X Pro 2022? Urządzenie w najlepiej wyposażonej odmianie – z magnezową obudową i dyskiem 1 TB kosztuje 9999 złotych. Wersja tańsza – z wykończeniem aluminiowym oraz z dyskiem 512 GB to koszt 8499 złotych, zaś z 1 TB pamięci wewnętrznej – 8999 złotych.