Figma przejęta za 20 miliardów dolarów

Adobe ogłosił dzisiaj, że przejmie firmę Figma zajmującą się oprogramowaniem do projektowania. Cena to 20 miliardów dolarów w gotówce i akcjach.

Założona w 2012 roku Figma, zajmuje się tworzeniem oprogramowania do projektowania opartego na chmurze. Umożliwia ono zespołom współpracę w czasie rzeczywistym. Jest jednocześnie głównym konkurentem Adobe XD.

Wartość firmy została określona w zeszłym roku na 10 miliardów dolarów, a oczekiwania na ten rok to 400 milionów dolarów rocznych stałych przychodów.

Adobe zapowiedział, że po przejęciu zintegruje z platformą Figma niektóre funkcje swoich produktów, takich jak technologia ilustracyjna, fotograficzna i wideo. Firma Adobe oferuje szereg usług oprogramowania dla profesjonalistów zajmujących się fotografią i wideo, takich jak Photoshop, Illustrator, Premiere Pro i wiele innych.

Adobe ogłosił również wyniki fiskalne za trzeci kwartał. Przychody wygenerowały 4,43 miliarda dolarów, co odpowiadało oczekiwaniom analityków wynoszącym 4,43 miliarda dolarów. Zysk wyniósł 3,40 USD na akcję i był nieco wyższy od spodziewanego.

Firma wydała wytyczne dotyczące czwartego kwartału fiskalnego. Przychody w tym kwartale mają wynieść 4,52 miliarda dolarów, w porównaniu z szacunkami wynoszącymi 4,6 miliarda dolarów. Oczekuje, że zaraportuje zysk w wysokości 3,50 USD na akcję.

Czytaj także: Adobe Creative Cloud – świetne narzędzia dla kreatywnych