Epicki interfejs w samochodach Volvo!

Volvo to jeden z najbardziej uznanych producentów samochodów klasy premium. Po przejęciu koncernu przez Chińczyków z Geely marka ruszyła w kierunku intensywnego rozwoju oraz nowoczesnych rozwiązań. Jak się okazuje, Volvo podejmie strategiczną współpracę z Epic Games ze względu na chęć wykorzystania jednego z rozwiązań studia.

Epic Games dostarczy rozwiązania dla Volvo!

Epic Games wbrew pozorom nie dostarczy Volvo bazy gier komputerowych. Gigant branży gier komputerowych weźmie udział w opracowaniu cyfrowych interfejsów użytkownika w samochodach marki ze Szwecji. Będą one oparte o Unreal Engine 5. W pierwszej kolejności na warsztat Epic i Volvo trafi moduł informacyjnym kierowcy (DIM) oraz cyfrowe zegary. Sukcesywnie nowy interfejs będzie opracowywany także dla całego systemu inforozrywki.

Graficzny interfejs użytkownika samochodów Volvo po przeprojektowaniu ma oferować kierowcy oraz pasażerom zupełnie nowe animacje 3D, bardziej szczegółowe renderowanie oraz bogate nasycenie kolorami. W tej kwestii koncern chce być – dzięki nowej nawiązanej współpracy – o krok przed konkurencją. Co ciekawe, nowy interfejs ma zadebiutować już w nowej generacji samochodów Volvo.

Czytaj też: Już nie tylko o „nówki” ciężko! Kryzys na rynku samochodów używanych!

Mam nadzieję, że efekt współpracy Volvo i Epic będzie onieśmielający. Osobiście szanuję dorobek szwedzkiego koncernu w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Po przejęciu koncernu przez Geely – Volvo zerwało z łatką przestarzałych samochodów dla emeryta i całkiem nieźle radzi sobie w rywalizacji z BMW, Mercedesem czy Audi!