Elon Musk trolluje Putina!

Elon Musk to wizjoner, ale i postać dość kontrowersyjna. Przedsiębiorca odpowiedzialny za takie projekty jak Tesla czy SpaceX zasłynął ostatnio w mediach społecznościowych wyzywając rosyjskiego zbrodniarza „na pojedynek o Ukrainę”. Stronnicy Putina przeglądając zaczepki w kierunku rosyjskiego przywódcy dali się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez Muska, który teraz zręcznie ich trolluje!

fot. Twitter

Musk Putina się nie boi! Zaczepki w Internecie!

W słowną pułapkę Muska dał się wciągnąć m.in. wierny piesek Putina – czeczeński dyktator Ramzan Kadyrow. Skwitował on zaczepki amerykańskiego przedsiębiorcy w następujący sposób:

Elon Musk, mała rada: Nie porównuj swojej siły z siłą Putina. Jesteście w dwóch zupełnie innych ligach. I nie chodzi tu nawet o sztuki walki czy judo, na przykład. Jak Ty to widzisz? Czy Ty w czerwonym narożniku ringu bokserskiego jesteś biznesmenem i użytkownikiem Twittera, a Putin w niebieskim — światowym politykiem i strategiem, który budzi respekt na Zachodzie i w USA? Władimir Władimirowicz będzie wyglądał niesportowo, gdy pokona Ciebie, znacznie słabszego przeciwnika. Dlatego musisz napompować mięśnie, aby z łagodnego (zniewieściałego) Elona zmienić się w brutalnego Elona, którym musisz być. Proponuję trening w jednym z kilku ośrodków w Republice Czeczeńskiej. Rosyjski Uniwersytet Sił Specjalnych: Tutaj przejdziesz szkolenie z broni palnej z mistrzami świata sił specjalnych, którzy w 2015 roku pokonali amerykańskie siły specjalne, jakby to było nic. Akhmat Fight Club: To tutaj zostaniesz przeszkolony w zakresie przyjmowania ciosów – cechy niezbędnej w każdej walce. Pod okiem Abuzayeda Vismuradova nauczysz się szybko podnosić nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, dzięki czemu zyskasz nerwy ze stali. Grozny Chechen State Television and Radio Broadcasting Company: Praktyka w murach Groznego, gdzie opowiedzą Ci o amerykańskich metodach czarnego PR oraz nauczą Cię, jak monitorować i aktualizować konta na portalach społecznościowych. Z Republiki Czeczeńskiej wrócisz jako zupełnie inna osoba — Elona.

Oczywiście znany ze swojej uszczypliwości Elon Musk nie pozostał dłużny słowom czeczeńskiego, marionetkowego przywódcy:

Dziękuję za propozycję, ale tak doskonały trening dałby mi zbyt dużą przewagę. Jeśli boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki, a nie jestem nawet leworęczny. Elona

Czytaj też: Nowe okręty dla Marynarki Wojennej! Polska się zbroi!

Żeby dodatkowo ukąsić w mediach społecznościowych Kadyrowa, Musk zmienił na wszystkich swoich sieciowych profilach imię z „Elon” na „Elona”. Trzeba przypomnieć, że Musk intensywnie pomaga Ukraińcom w prowadzeniu wojny z Rosją – m.in. za pośrednictwem satelitów Starlink, które zapewniają nieprzerwaną łączność z Internetem stronie Ukraińskiej.

Grafika tytułowa: IJRO / Pixabay