Elektryczny samochód Apple może pojawić się już w 2025 roku

Nowy szef Project Titan przyspiesza prace nad autonomicznym modelem, który ma przypominać vany startupu Canoo.

Od 2014 setki pracowników Apple’a pracują nad Project Titan – koncepcją własnego samochodu elektrycznego firmy. Wg Marka Gurmana z Bloomberga efekty ich pracy w ostatnim czasie mogą mocno przyspieszyć premierę samochodu, który miałby być modelem całkowicie autonomicznym, pozbawionym kierownicy. Dzięki opracowanemu chipowi, będącemu najbardziej zaawansowanym do tej pory elementem przyszłego projektu, firma liczy na wprowadzenie samochodów do sprzedaży już w 2025 roku. 

Czytaj też: Przełomowa decyzja Apple: sprzęt firmy będzie można naprawić samemu

Wg informacji Gurmana miałyby one przypominać przestrzenne elektryczne vany, przypominające prototypy firmy Canoo, której zakup rozważało niedawno Apple (ostatecznie do firmy dołączył współzałożyciel startupu). Wiadomo, że nowe samochody miały posłużyć gigantowi z Cupertino do stworzenia elektrycznej floty, która mogłaby konkurować z przewoźnikami takimi jak Uber, Lyft czy Waymo, jednak zdaniem Gurmana dziś prawdopodobniejszy wydaje się pomysł sprzedawania samochodów klientom indywidualnym. 

Jak przypomina “The Verge”, do tej pory siedmioletni Project Titan prowadzony był przez pięciu dyrektorów. Obecnie projektem kieruje Kevin Lynch, wcześniej odpowiedzialny za prace nad Apple Watchem, który objął stanowisko we wrześniu.