Elektryczny Lincoln Star Concept to stan umysłu

Lincoln zapowiada, że ​​do 2026 roku zaoferuje cztery nowe pojazdy elektryczne. 50% światowej sprzedaży tej luksusowej marki Forda będą stanowić pojazdy elektryczne.

Ujawnione plany Lincoln Star Concept pokazują, ze marka stawia na zupełnie nowe rozwiązania projektowe nadchodzącej linii elektryków.

Lincoln od dłuższego czasu zastanawiał się nad planami elektryfikacji swojego portfolio. Nadzieję na nowy rozdział wnosiła współpraca ze startupem EV Rivian nad elektrycznym SUV-em. Plan ten został jednak zniweczony przez pandemię. Później Lincoln rozważał wprowadzenie co najmniej pięciu nowych elektrycznych SUV-ów do 2026 roku. Ostatecznie zdecydowano się na trzy nowe w pełni elektryczne pojazdy do 2025 r. i czwarty do 2026.

Producent odnotował właśnie najlepszą roczną sprzedaż globalną od 21 lat, wzrost o 7 procent w stosunku do 2021 r. Firma chce iść za ciosem i wykorzystać swój impet, który uzyskała dzięki niedawnym premierom zupełnie nowego Zephyra w Chinach i Navigatora w Ameryce Północnej.

Lincoln Star Concept ma zainteresować klientów wykorzystaniem światła, zapachu i dźwięku. Będzie to obejmować trzy różne ustawienia nastroju. Łączą je: cyfrowa grafika, oświetlenie i różnorodne zapachy, zastosowane po to, aby pomóc pasażerom przenieść się w spokojniejsze stany umysłu.

Producent opisuje je następująco:

Coastal Morning wykorzystuje delikatne, oceaniczne dźwięki, zapach morskiej mgły i delikatny, ciepły blask słońca z dynamicznym oświetleniem. Aby odtworzyć spacer po plaży o wschodzie słońca.

Mindful Vitality ma na celu ożywienie zmysłów za pomocą ożywczego, optymistycznego dźwięku, dynamicznej, abstrakcyjnej grafiki, miękkiego, świecącego światła i kwiecistego zapachu.

Evening Chill odzwierciedla zmierzch dzięki uspokajającej nocnej ścieżce dźwiękowej skoordynowanej z filmem z nocnego nieba i wiecznie zielonym zapachem.

Po wprowadzeniu swojego umysłu w odpowiedni stan możemy śmiało przyjąć zapewnienia producenta o tym, że do 2030 roku zamierza wydać 30 miliardów dolarów na pojazdy elektryczne i akumulatory.

Czytaj także: Hummer EV – dla wątpiących w elektrykę