Elektryczny Hummer będzie bezkonkurencyjny?

Hummer, bazujący w swojej pierwszej generacji na wojskowym samochodzie HMMWV, to samochód-legenda. Późniejsze jego odsłony, czyli modele H2 i H3 nie były już tak wszechstronnymi terenówkami i ostatecznie w lutym 2010 roku General Motors podjęło decyzję o likwidacji marki Hummer. Jakiś czas temu pojawiło się dla niej jednak światełko w tunelu. Zaczęto snuć plany nad możliwością wprowadzenia do sprzedaży elektrycznego pick-upa GMC Hummer EV.

Hummer EV to nowoczesna wariacja na temat klasycznej terenówki!

Czy GMC Hummer EV to profanacja dla wszystkich fanów klasycznego Hummera pierwszej generacji? Z pewnością słynny protoplasta jest dla konstruktorów niedoścignionym wzorem w zakresie właściwości podczas jazdy w terenie. Tu mamy jednak do czynienia z zupełnie innym typem pojazdu. Nowy, terenowy „elektryk” wyposażony został w kilka naprawdę ciekawych rozwiązań mających wspomagać kierowców podczas podróży po bezdrożach. Warto wspomnieć chociażby o trybie „Crab Walk”, który pozwoli na delikatną jazdę po przekątnej przy niskich prędkościach. Możliwe, że dzięki niemu uda się pokonać przeszkody z którymi nie poradzą sobie klasyczne terenówki. Ponadto specjalna funkcja pozwala na zwiększenie wysokości zawieszenia pickupa o sześć cali. Przyda się szczególnie przy pokonywaniu sporych nierówności czy podczas brodzenia w płytkiej wodzie.

Sprawdź też: Elektryczny buggy na weekendowe wypady? Citroen My Ami może być idealny!

Elektryczny GMC Hummer EV zbudowany został na nowoczesnej platformie Ultium. Wersja samochodu oznaczona jako Edition 1 kosztuje 110 295 dolarów. Napędzają go jednostki o łącznej mocy 1000 koni mechanicznych (ta liczba robi wrażenie, prawda?). Póki co elektryczna terenówka będzie dostępna w sprzedaży wyłącznie w stanach zjednoczonych.

Grafika główna: materiały producenta