Elektryczny DeLorean już jest!

Firma DeLorean Motor Company ujawniła pierwsze zdjęcia pojazdu elektrycznego Alpha 5, będącego próbą wskrzeszenia nazwy DeLorean w całkowicie elektrycznej formie.

Pozostając wiernym klasycznemu DeLoreanowi z lat 80, znanemu z serii filmowej „Powrót do przyszłości”, Alpha 5 jest wyposażony w kultowe drzwi skrzydłowe. Może osiągnąć prędkość 100 km na godzinę w 3 sekundy.

O tym, że firma szykuje jakąś niespodziankę związaną z uwielbianym przez wielu pojazdem pisaliśmy w lutym. Teraz możemy przyjrzeć się jego sylwetce i poznać szczegóły techniczne.

Alpha 5 jest wyposażona w akumulator o mocy 100 kWh. Oferuje szacunkowy zasięg 490 km i prędkość maksymalną 250 kilometrów na godzinę. DeLorean informuje, że powyższe osiągi dotyczą podstawowego modelu.

Chociaż Alpha 5 nawiązuje do dziedzictwa poprzednika z napędem gazowym, z charakterystycznymi drzwiami i pochyloną konstrukcją, zastępuje kanciasty wygląd gładszymi krzywiznami. Umieszcza także cztery siedzenia zamiast dwóch.

Obecny DeLorean nawiązał współpracę ze słynnym projektantem samochodów Italdesign Giugiaro. Tym samym zespołem projektowym należącym do Volkswagena, który pomógł opracować wygląd DMC-12 z 1981 roku. Jego podejście do zelektryfikowanej wersji odznacza się futurystycznym designem.

DeLorean zamierza zaprezentować swój nowy model na żywo w Pebble Beach 21 sierpnia.

Czytaj także: VW Bulli powraca jako elektryk