Jak usunąć konto na Facebooku?

Facebook to chyba najpopularniejsze medium społecznościowe na rynku. Korzystamy z niego chętnie nie tylko w ujęciu towarzyskim (w celu podtrzymania kontaktu z rodziną oraz znajomymi) – niektórzy wykorzystują go w celach biznesowych. Co, jeśli jednak założywszy uprzednio konto w serwisie zechcemy zrezygnować z korzystania z niego? Oto krótki poradnik – jak usunąć konto na Facebooku!

Powodów może być wiele…

Dlaczego ktoś może zdecydować się na usunięcie konta na Facebooku? Powodów może być wiele. Można przecież paść ofiarą stalkingu ze strony innych użytkowników serwisu. Można też nie zgadzać się z polityką prywatności amerykańskiego giganta. W końcu Facebook akurat w tej drugiej kwestii krytykowany był za swoje często nie do końca jednoznaczne praktyki.

Może też się po prostu okazać, że znudziło nam się korzystanie z Facebooka i po prostu chcemy usunąć z niego wszelkie informacje związane z naszą aktywnością – żeby te nie były widoczne dla innych użytkowników. Pierwsze o czym pomyślimy w takiej sytuacji to udanie się do menu ustawień. To jest jednak bardzo rozbudowane i trudno znaleźć w nim odpowiednią sekcję odpowiedzialną za zarządzanie kontem. Dlatego z pewnością przyda się Wam odrobina pomocy.

Czytaj też: Prime Gaming – dlaczego to się opłaca?

Jak usunąć lub dezaktywować Facebooka?

Gdy już trafimy do menu Ustawienia, kolejnym krokiem powinno być zajrzenie do Ustawień prywatności. To właśnie w tej sekcji społecznościowy gigant zaszył opcje związane z rezygnacją z korzystania ze świadczonych przez niego usług. Nasze konto możemy dezaktywować, jeśli nie chcemy permanentnie rezygnować z korzystania z Facebooka. Możemy też nieodwracalnie je usunąć i całkowicie przestać korzystać z serwisu.

W pierwszym przypadku nasze konto zostanie wyłączone. Z serwisu znikną także dane osobowe użytkownika oraz udostępnione przez niego zdjęcia (nie zostaną usunięte zdjęcia dodane przez innych użytkowników). Możliwe będzie dalsze korzystanie z komunikatora Messenger. W każdej chwili będzie można na Facebooka wrócić. W przypadku permanentnego usunięcia konta również wszelkie dane związane z użytkownikiem zostaną usunięte, ale jednocześnie użytkownik straci możliwość korzystania z Messengera. Utraci też dostęp do wszystkich otrzymanych w nim wiadomości. Tej operacji nie można cofnąć.

Czytaj też: Google Workspace – kompendium wiedzy

A czy Wy na co dzień korzystacie z Facebooka? A może nie potrzebujecie do szczęścia serwisów społecznościowych? Dajcie znać w komentarzach!