Eko-słuchawki Adidas – zrobią furorę?

Adidas to koncern o wielu twarzach. Jego logo oznaczane są ubrania, kosmetyki, obuwie czy sprzęt sportowy. To jednak dla giganta mało. Na rynek trafiają właśnie słuchawki Adidas, które naładujemy za pośrednictwem… wbudowanych paneli słonecznych. Co warto wiedzieć na ich temat?

fot. Adidas

Modne i ekologiczne!

Adidas RPT-02 SOL to najnowsze słuchawki sygnowane logo znanego koncernu. Według zapewnień producenta, słuchawki wyposażone są w akumulatory zapewniające nam aż 80 godzin nieprzerwanej pracy między ładowaniami. To ostatnie przeprowadzać będziemy za pośrednictwem kabla bądź – gdy nie mamy dostępu do stałego źródła energii – poprzez panele słoneczne zamontowane na pałąku słuchawek.

Owe panele słoneczne zastosowane w słuchawkach Adidas produkuje szwedzka firma Exeger, odpowiadająca za technologię Powerfoyle. Wspomniane rozwiązanie umożliwia efektywne ładowanie słuchawek nawet w nieco słabszych warunkach oświetleniowych – wieczorami bądź w bardzo pochmurny dzień.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że słuchawki otrzymały certyfikat IPX4 zapewniający ochronę przed lekkimi zachlapaniami. Oczywiście na pokładzie słuchawek nausznych nie mogło zabraknąć panelu sterowania odtwarzaniem i głośnością. Niesamowitym rozwiązaniem jest natomiast wskaźnik, który wskazuje nam jakość ładowania ogniw za pośrednictwem ogniw słonecznych. Dzięki niemu znajdziemy odpowiednie miejsce w który poziom energii będzie sprawnie uzupełniany.

Czytaj też: Logitech Signature K650 Wireless Comfort – gdy piszesz dużo!

Omawiane słuchawki Adidas zostały wycenione na 229 dolarów. W sprzedaży będą dostępne na dedykowanej stronie Adidas od 23 sierpnia 2022 roku.

Grafika tytułowa: Adidas