Dwa nowe zestawy Denon oficjalnie!

Znana i ceniona marka Denon kojarzy się nam głównie ze sprzętem audio najwyższej klasy. Producent zaprezentował dzisiaj dwa nowe, bardzo ważne urządzenia, które mają zdobyć serca najbardziej wymagających audiofilów. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdźmy!

fot. Denon

Denon AVC-A1H

Wzmacniacz audio/wideo Denon AVC-A1H zapewnia rewolucyjne wrażenia kinowe dzięki masywnemu transformatorowi mocy o wadze 11.5 kg i podwójnym głównym kondensatorom 33 000 μF obsługującym 15 kanałów wzmocnienia o mocy 210 watów na kanał. Urządzenie o masie 32 kg obsługuje zarówno rozdzielczość 8K pass-through, jak i skalowanie treści 4K do 8K. Entuzjaści kina domowego docenią możliwość podłączenia głośników w konfiguracji 9.4.6 – idealnej do wypełnienia immersyjnym dźwiękiem pomieszczenia o dowolnym kształcie i rozmiarze.

Wyposażony w najnowszy dwurdzeniowy procesor sygnału cyfrowego (DSP) 1 GHz, AVC-A1H obsługuje wszystkie formaty dźwięku 3D. Oprogramowanie do korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i Dirac Live (po opcjonalnej aktualizacji) dostarcza doskonały dźwięk z przetworników cyfrowo-analogowych klasy audiofilskiej na wszystkie 19 kanałów. AVC-A1H został skrupulatnie zaprojektowany i skonstruowany przy użyciu najlepszych podzespołów w zakładach Denon w Japonii, będąc najlepszym przykładem sygnowanego przez markę charakterystycznego brzmienia.

Stanowiąc centrum systemu domowej rozrywki, AVC-A1H wyposażono w technologię HEOS® Built-In umożliwiającą bezprzewodowe strumieniowe odtwarzanie muzyki z różnych serwisów on-line. Użytkownicy mogą łatwo udostępniać treści urządzeniom kompatybilnym z HEOS, takim jak głośniki Denon Home rozmieszczone w wielu pomieszczeniach w całym domu.

fot. Denon

Denon AVC-X4800H

Denon AVC-X4800H to wysokowydajny wzmacniacz AV, zaprojektowany dla entuzjastów kina domowego, oferujący zaawansowane przetwarzanie HDMI, bezkompromisowe 9 kanałów wzmocnienia o mocy 200W, dźwięk przestrzenny 3D i wideo w wysokiej rozdzielczości do 8K. Ten wzmacniacz zanurza miłośników filmu i muzyki w wielowymiarowych wrażeniach kinowych, które przeniosą ich w centrum akcji.

Wśród jego kluczowych cech warto wymienić obsługę formatów Dolby Atmos®, DTS:X®, IMAX Enhanced i Auro 3D. Ponadto omawiane urządzenie zapewnia dostęp do muzycznych serwisów streamingowych dzięki technologii HEOS® Built-in, dostarczając dźwięk do każdego pomieszczenia wyposażonego w głośniki HEOS. Wiele opcji konfiguracji i elastyczność umożliwia dostosowanie wzmacniacza do indywidualnych potrzeb kina domowego.

Czytaj też: Creative Sound Blaster X5 – nowa karta dźwiękowa USB

Denon AVC-A1H będzie dostępny w sprzedaży u wybranych, autoryzowanych dealerów w lutym 2023 roku w cenie 32 999 zł. Denon AVC-X4800H kosztuje natomiast 12 499 zł.

Grafika tytułowa: Denon