Diablo IV z potężną zawartością dodatkową?

Zaledwie w weekend doczekaliśmy się kolejnego zwiastuna Diablo IV i poznaliśmy datę premiery kolejnej części znanej i uwielbianej serii. Dziś mamy dla Was natomiast kolejne doniesienia związane z tą grą. Blizzard poinformował, jakie ma plany wobec produkcji i jak będzie wyglądało wsparcie dla niej.

Diablo IV wstępem do ogromnego uniwersum?

Diablo I, Diablo II i Diablo III wpisały się na stałe do kanonu gier komputerowych. Twórcy postawili w przypadku tych produkcji na niesamowicie klimatyczne uniwersum (Sanktuarium), wokół którego zbudowano fantastycznie wykreowaną fabułę. Oczywiście Diablo IV będzie kontynuowało historię opowiedzianą w przypadku poprzednich części. Gra jednak ma być sandboxem oferującym fanom niesamowitą swobodę eksploatowania świata, w którym będzie osadzona historia.

Twórcy zapowiadają, że gra doczeka się licznych dodatków fabularnych, tematycznych sezonów oraz ciekawych eventów. Przy okazji dali nam do zrozumienia, że Diablo IV nie będzie typowym pay-to-win, jak mobilne Diablo Immortal. Oczywiście będzie można dokonywać pewnych zakupów, ale nie będą miały one wpływu na to, w jaki sposób będzie prowadzona rozgrywka – na przykład w trybie wieloosobowym.

„Uruchomienie Diablo IV to dopiero początek. Zespół, który zajmuje się grą, powoli będzie odchodzić od tego zadania na rzecz tworzenia usługi live i produkcji rozszerzeń do tego tytułu. Naszym celem jest wydawanie częstych aktualizacji i dodatków. Nowe historie, nowe klasy, nowe zadania oraz usługa live, która będzie oferować nowe sezony co trzy miesiące — wszystko to sprawia, że Diablo IV przebije Diablo III w kontekście budowania gry.” – Joe Shely o przyszłości Diablo iV

Czytaj też: TeamSpeak 3 – czyli alternatywa dla Discorda

No cóż – miejmy nadzieję, że zapowiedzi twórców nie okażą się płonne. W Diablo IV tkwi ogromny potencjał. Czekaliśmy na tą grę od wielu lat, więc mam nadzieję, że Blizzard spełni oczekiwania nawet najbardziej oddanych fanów serii.

Grafika tytułowa: Blizzard