Diablo IV coraz bliżej? Nowe informacje!

Diablo IV to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku. Informacje regularnie udostępniane przez jej twórców pokazują nam, że produkcja jest już na ukończeniu i zbiera obecnie tak naprawdę finalne szlify. Co wiemy o dacie premiery? Czy faktycznie zabawę zaczniemy już za kilka miesięcy?

Premiera coraz bliżej!

Diablo IV ma być bardzo rozbudowaną grą z otwartym światem. Blizzard zamierza też na bieżąco wspierać produkcję nowymi aktualizacjami rozszerzającymi rozgrywkę. Na wstępie otrzymamy więc dostęp do ograniczonej w pewien sposób mapy oraz kilku klas postaci – Barbarzyńcy, Czarodziejki, Łotrzycy, Druida i Nekromantę. Tutaj też z czasem mają pojawić się kolejne możliwości budowania naszego awatara w świecie Sanktuarium.

Blizzard obiecuje, że Diablo IV nie będzie serwowało nam tak natrętnych mikropłatności, jak chociażby w Diablo Immortal. Spotkały się one bowiem z potężną krytyką ze strony fanów serii. Nowe Diablo ma zostać zapowiedziane już w grudniu, w trakcie The Game Awards. Wtedy też wystartuje przedsprzedaż gry. W lutym nadejdzie czas na beta testy z udziałem graczy, by ostatecznie do sprzedaży Diablo IV trafiło w kwietniu.

Czytaj też: Powstaje Canis Majoris – remake Wiedźmina

Co prawda na razie mamy do czynienia z informacjami nieoficjalnymi, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną one potwierdzone przez twórców. Diablo IV to obecnie jedna z dwóch gier, na które czekam z niecierpliwością (drugą jest GTA VI). Mam nadzieję, że Blizzard nas nie zawiedzie!