Konsole Xbox wkrótce z nową funkcją?

Ostatnie miesiące dla wielu z nas nie należą do najłatwiejszych. Niezależnie od kraju, w którym mieszkamy musimy mierzyć się z inflacją i rosnącymi cenami energii. Sprawa jest tak poważna, że nawet giganci branży technologicznej zastanawiają się jak nam pomóc (i jednocześnie podratować wyniki sprzedaży). Należy do nich Microsoft, który wkrótce może wprowadzić do swoich konsol ważną nowość!

Tryb energooszczędny w Xboxach?

Nasze nowoczesne konsole Xbox są regularnie aktualizowane przez Microsoft. Nowe wersje oprogramowania przynoszą w ich przypadku poprawki bezpieczeństwa, optymalizację pracy i czasem – nowe funkcje. Doszły nas wieści, że koncern z Redmond może chcieć wprowadzić na pokład urządzeń Xbox Series X oraz tańszego modelu – Xbox Series S tryb energooszczędny, pozwalający nam na zaoszczędzenie nieco grosza na rachunkach za prąd.

Nie da się jednak uniknąć w jego przypadku pewnych kompromisów. Jak łatwo można sie domyślić, tryb energooszczędny będzie bazował na pogorszeniu parametrów pracy konsoli w celu oszczędzania energii elektrycznej. Gry w tym trybie miałyby więc prezentować się gorzej pod względem wizualnym niż w tracie zabawy w trybie standardowym, gdy komponenty Xboxów pracują z pełną mocą.

Czytaj też: Kolejne smartfony Samsung z Androidem 13!

Nie wiadomo jeszcze, kiedy koncern z Redmond miałby wdrożyć nowość w przypadku naszych urządzeń. Możemy się jednak spodziewać, że w pierwszej kolejności będzie konieczne przeprowadzenie szczegółowych testów badający wpływ trybu energooszczędnego na zabawę. Żaden gracz przecież nie chciałby by zabawa zakłócana była przez wadliwie działające algorytmy, prawda?

Grafika tytułowa: Kamil S / Unsplash