Cyfrowe przesłanie Zełenskiego. Ambitny plan dla Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pojawił się jako niespodziewany gość na czterech europejskich konferencjach technologicznych, odbywających się jednocześnie 15 czerwca 2022 roku.

Uczestnicy konferencji TNW w Amsterdamie, Vivatech w Paryżu, Brilliant Minds w Sztokholmie i Founders Forum w Londynie mieli okazję usłyszeć przemawiającego Zełenskiego i zadać mu pytania na żywo.

Możliwe to było oczywiście za pomocą technologii, wykorzystującej hologram.

Konferencja TNW, zorganizowana przez serwis o tej samej nazwie, to miejsce spotkań liderów branży i entuzjastów technologii, którzy wymieniają się doświadczeniami na temat tego, jak technologia ukształtuje świat jutra.  

Na scenie hologram Zełenskiego pojawił się na dwumetrowym ekranie dotykowym, opracowanym przez firmę ARHT. Ten niezwykle realistyczny hologram 3D w niczym nie przypominał zabarwionej na niebiesko Leii, z IV części Gwiezdnych Wojen. Bardziej naturalnej wielkości IRL (in real life, czyli w realnym świecie, określenie z gier MMORPG) Zełenskiego znajdującego się w dużym pudełku.

Zełenski wezwał społeczności technologiczne w Europie i poza nią do dalszego łączenia się i inwestowania w światłe umysły Ukrainy. W tym rozwijającym się centrum innowacji narodziły się takie firmy jak Grammarly, Gitlab i MacPaw. A przy dalszym wsparciu mogą dalej (pomimo obecnych okoliczności) rozkwitać.

„Ukraina to szansa dla Ciebie, dla Twoich firm, Twojej technologii, wiedzy, ekspertyz i inwestycji, aby przynieść jeszcze większą wartość” – powiedział Zełenski.

W dniach 4-5 lipca w Lugano w Szwajcarii odbędzie się Konferencja Odzyskiwania Ukrainy. Tam rząd Ukrainy podzieli się swoimi planami naprawczymi z partnerami międzynarodowymi.

Według prezydenta celem jest uczynienie Ukrainy najbardziej wolnym cyfrowym państwem na świecie!

Cel, przyznajmy ambitny. Nowa, powojenna Ukraina, według niego to szansa na globalną rewolucję cyfrową.

Czytaj także: Zełenski poddaje Ukrainę? To deepfake!