Co na Netfliksie w 2022 r.? Serwis ujawnia pierwsze tytuły

Wśród nowości “dla geeków”, zapowiedzianych przez Netfliksa, znalazła się m.in animacja przygotowana przez CD Projekt Red, osadzona w uniwersum “Cyberpunka 2077”.

Niedawno przyjrzeliśmy się bliżej grudniowym propozycjom Netfliksa, ale serwis nie zwalnia tempa i już zaprezentował najciekawsze serialowe nowości na pierwsze miesiące 2022 roku. Wśród nowości znajdzie się m.in animowany “Cyberpunk: Egderunners”, nad którym CD Projekt Red pracuje już od kilku lat i który ma być kolejnym krokiem w poszerzaniu najważniejszych franczyz studia o nowe obszary. Nad „10-odcinkową opowieścią o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała” CDPR pracuje z uznanym japońskim studiem Trigger.

Czytaj też: CD Projekt Red ujawnia plany na najbliższe miesiące

Inne seriale, świeżo zapowiedziane przez Netfliksa, to produkcje którym geekom przedstawiać nie trzeba, takie jak „Sandman” czy „Resident Evil”. Oprócz nich w przyszłym roku zobaczymy nowe historie na bazie kultowych sag, jak „Wikingowie: Walhalla” i „Wiedźmin: Rodowód krwi”. 

Na kolejny sezon wracają popkulturowe fenomeny, cieszące się popularnością na całym świecie, takie jak „Stranger Things 4”, „The Umbrella Academy” (sezon 3), „Alice in Borderland” (sezon 2), „Locke & Key” (sezon 3) i „Raising Dion” (sezon 2). Oprócz projektu CDPR do oferty dołączą inne animowane seriale przygodowe „Magic: The Gathering” i „Army of the Dead: Lost Vegas” — animowany prequel „Armii umarłych” Zacka Snydera, kolejny rozdział opowieści Mike’a Flanagana „The Midnight Club” i nowy thriller „Archiwum 81”, łamiący gatunkowe konwencje horror inspirowany podcastem o tym samym tytule.

Fot: Netflix