CD Projekt Red ujawnia plany na najbliższe miesiące

W pierwszym kwartale przyszłego roku premiery ma doczekać się “Cyberpunk 2077” na konsole nowej generacji. Co dalej?

We wrześniu CD Projekt Red zapowiedziało, że premiera “Cyberpunka 2077” na konsole nowej generacji będzie miała miejsce jeszcze przed końcem roku. Firma szybko musiała zweryfikować plany, bo już w październiku okazało się, że pierwszym możliwym terminem jest 2022 rok. CDPR podzieliło się wczoraj informacją, że wszystko jest na dobrej drodze, by użytkownicy Playstation 5 i Xboksów Series X/S mogli zagrać w cieszący się ostatnio wielką popularnością na Steamie tytuł, poznaliśmy też kilka (dość enigmatycznych) innych informacji na temat planów studia. 

Niedługo po premierze “Cyberpunka” next-genowej wersji doczeka się “Wiedźmin 3”, i jak wynika z poniedziałkowej sesji pytań i odpowiedzi, obie gry będą “stopniowo” uzupełniane o tryb multiplayer. Kilka miesięcy po chaotycznej premierze spekulowano, że prace nad multiplayerem zostały zawieszone. W weekend prezes CD Projekt Red Adam Kiciński powiedział również w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”, że oba tytuły to “franczyzy o potężnym potencjale”, a jednym ze strategicznych celów firmy w przyszłym roku jest “rozpoczęcie równoległej pracy nad projektami AAA”, co część mediów odebrała jako możliwość rozwinięcia “Cyberpunka” o kontynuację. 

Wszystkim tym informacjom towarzyszy wczorajsza publikacja wyników finansowych CDPR za trzeci kwartał tego roku. Mimo wzrostu przychodów o 38%, zysk firmy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zmniejszył się o 30%. Wiceprezes Piotr Nielubowicz poinformował, że wiąże się to przede wszystkim z koniecznością serwisowania “Cyberpunka 2077” w ostatnich miesiącach.