Ciekawa nowość w Mapach Apple!

Mapy Apple wyrabiają sobie coraz mocniejszą pozycję na rynku i zaczynają być ciekawą alternatywą dla Map Google dla właścicieli iPhone. Do aplikacji z Cupertino trafia właśnie ciekawa nowość, która zainteresuje szczególnie te osoby, które lubią wybierać się na rozmaite wydarzenia kulturalne.

fot. Filip Andrejevic / Unsplash

Koncerty z Mapami Apple!

Ciekawa kooperacja Apple Music, Map Apple i Shazam owocuje dostępem do informacji o lokalnych koncertach. Co więcej – w dedykowanej zakładce dostępne będą także setlisty (o ile muzycy takowe udostępnią) po to, byśmy mogli wcześniej zapoznać się z repertuarem, jaki grany będzie podczas danego wydarzenia muzycznego. Przydatna funkcja? Korzystałbym!

Nowość od Apple dostępna jest obecnie w wybranych miastach: Chicago, Detroit, Los Angeles, Nashville, Nowym Jorku, San Francisco, Berlinie, Londynie, Paryżu, Wiedniu, Tokio, Melbourne, Sydney i w Meksyku. Jeśli jednak rozwiązanie zostanie ciepło przyjęte przez użytkowników – niewykluczone, że wdrożenie szybko wystartuje w ujęciu globalnym.

Czytaj też: Nowości od AOC i Philips – byliśmy na spotkaniu prasowym!

Dajcie koniecznie znać, czy chcielibyście skorzystać z nowej funkcji Map Apple także w Polsce. Mam nadzieję, że gigant nie potraktuje nas jak kraju drugiej kategorii i że szybko udostępni u nas to rozwiązanie.

Grafika tytułowa: CardMapr.nl / Unsplash