CES 2023: Samsung ulepsza rozwiązanie SmartThings

Targi CES 2023 to nie tylko prezentacje licznych urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej. To także okazja na pokazanie nam ciekawych rozwiązań z kategorii Smart Home. Takowe w swojej ofercie posiada Samsung, który w zaczynającym się roku postawi na rozwój marki SmartThings.

fot. Samsung

SmartThings Station i rozwój usługi

W Las Vegas Samsung zaprezentował nowe urządzenie o nazwie SmartThings Station. Pełni ono rolę zarówno ładowarki indukcyjnej, jak i centrum zarządzania inteligentnymi urządzeniami w naszym domu. Podpinać możemy do niego sprzęt zgodny ze standardami SmartThings lub Matter. Na stacji umieszczony został fizyczny przycisk, za pomocą którego użytkownicy mogą łatwo uruchamiać procedury inteligentnego domu utworzone w aplikacji SmartThings.

Urządzenie konfiguruje się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Można w nim zaprogramować do trzech procedur, które można uruchomić krótkim naciśnięciem, długim naciśnięciem lub podwójnym naciśnięciem głównego przycisku. Procedury mogą być związane z rozmaitymi, automatycznymi czynnościami, jak opuszczenie rolet czy włączenie świateł o odpowiednim natężeniu. Ogranicza nas tak naprawdę nasza kreatywność i możliwości oferowane przez nasze urządzenia.

Funkcja ładowarki indukcyjnej pozwala na wygodne uzupełnienie energii smartfona, smartwatcha czy słuchawek TWS. SmartThings Station może ładować nasze sprzęty z bezpieczną prędkością na poziomie 15 W. Inteligentna stacja SmartThings od Samsunga ma zadebiutować na rynku już w lutym – w pierwszej kolejności na rynkach amerykańskim i koreańskim. Samsung zamierza też dalej rozwijać aplikację SmartThings po to, byśmy mogli uzyskać jak najbardziej zrównoważone możliwości związane z zarządzaniem inteligentnym domem.

Czytaj też: CES 2023: Oto nowe telewizory Samsung!

Dajcie koniecznie znać, czy na co dzień korzystacie ze SmartThings od Samsunga. To bardzo praktyczne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie, które pozwala na kompleksowe zarządzanie funkcjami Smart Home. Możemy się więc spodziewać, że koncern z Korei nadal będzie je intensywnie rozwijał.

Grafika tytułowa: Samsung