CES 2023: Nowości Philips Hue

CES 2023 to świetna okazja dla producentów rozwiązań z kategorii Smart Home do zaprezentowania nam swoich najnowszych osiągnięć. Premierowe urządzenia do Las Vegas przywiózł także koncern Philips. Są to elementy systemu inteligentnego oświetlenia Philips Hue. Sprawdźmy co warto wiedzieć na ich temat.

Inteligentna aplikacja dla telewizorów i nowe lampy!

Holenderski koncern zaprezentował m.in. nową aplikację Hue Sync TV, która ma być dostępna dla telewizorów Samsung. Smart TV koreańskiego producenta zamienią się dzięki niej w zaawansowane mostki do zarządzania kompatybilnymi urządzeniami. Z Hue Sync TV będziemy mogli zsynchronizować inteligentne oświetlenie, aplikacje takie jak Netflix, urządzenia HDMI, dekodery czy konsole do gier. Brzmi niesamowicie, prawda? Za aplikację trzeba będzie jednak zapłacić równowartość 130 USD.

fot. Philips

Philips zaprezentował także dwie nowe lampy. Pierwsza z nowości to inteligentny kinkiet zewnętrzny Resonate wykorzystujący specjalny klips w celu zawężania lub poszerzania wiązki światła. Druga oprawa to natomiast przenośna lampka stołowa Philips Hue Go kolejnej generacji, zasilana bateryjnie, którą możemy wykorzystać zarówno w domu, jak i podczas spotkań ze znajomymi na tarasie lub w ogrodzie.

fot. Philips

Przeglądając nowości Philips Hue nie sposób nie wspomnieć o przełączniku Tap Dial, którego zadaniem jest wygodne sterowanie funkcjami naszych urządzeń Hue – opraw oświetleniowych czy żarówek. Ponadto w 2023 roku Philips Hue Bridge będzie wspierać Matter. Dzięki temu współpraca między produktami Philipsa a pozostałymi urządzeniami z kategorii Smart Home będzie jeszcze lepiej zsynchronizowana.

Czytaj też: CES 2023: Samsung ulepsza rozwiązanie SmartThings

A jak Wam podobają się nowości Philipsa? Korzystacie z oświetlenia Hue w Waszych domach i mieszkaniach?

Grafika tytułowa: Philips