CES 2023: Oto nowe telewizory Samsung!

Targi CES nie mogą odbyć się bez premiery ciekawych telewizorów. Takowe przywiózł do Las Vegas koncern Samsung, który w 2023 roku chce umocnić się na pozycji lidera rynku Smart TV. Czy mu się to uda? Sprawdźmy co Koreańczycy będą mieli nam do zaoferowania w tym roku!

fot. Samsung

Masa nowości dla mniej i bardziej wymagających!

Samsung w 2023 roku będzie chciał podbić rynek swoimi nowymi modelami z kategorii QLED, MICRO LED i OLED. Następców doczekają się bardzo ciekawe modele, które popularność zdobyły w ubiegłym roku. W ich przypadku koncern z Korei postawi na liczne usprawnienia, dzięki którym nasze doświadczenia płynące z oglądania materiałów wideo wejdą na jeszcze wyższy poziom.

Telewizory Neo QLED 8K Excellence Line i 4K mają trafić w gusta najbardziej wymagających użytkowników. Samsung w ich przypadku stawia na Neuronowy Procesor AI oraz na podświetlenie Quantum Mini LED z 14-bitowym przetwarzaniem i skalowaniem obrazu dzięki sztucznej inteligencji. Realizm przetwarzanego obrazu mają wspierać technologie takie, jak Real Depth Enhancer Pro czy Shape Adaptive Light Control. Dzięki wspomnianym telewizorom wygodnie będziemy sterować naszym inteligentnym domem dzięki jednoukładowemu modułowi SmartThings wykorzystującemu protokoły ZigBee, Matter i Thread.

Telewizory Micro LED na 2023 rok zaoferują przekątne od 50 do 140 cali. Koncern z Korei przeprojektował ich design w taki sposób, by zaserwować nam jeszcze bardziej bezramkowy front. Linia OLED zostanie natomiast zaktualizowana o model 77-calowy. W przypadku tegorocznych OLED-ów koncern z Korei postawił na połączenie funkcji Quantum Dot z Neuronowymi Procesorami, co przełożyło się na poprawioną jasność i lepsze odwzorowanie kolorów. Wśród zalet wymienionych telewizorów mówi się także o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz o certyfikacie AMD FreeSync Premium Pro.

Pozostałe nowości Samsunga z kategorii lifestyle to The Premiere 8K oferujący możliwość wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości o maksymalnym rozmiarze do 150″ oraz The Freestyle z funkcją Smart EDGE Blending dzięki której możliwe będzie łączenie obrazu z dwóch projektorów i wyświetlanie go w konfiguracji 21: 9. Nowa wersja projektora The Freestyle otrzyma także wsparcie dla Samsung Gaming HUB.

fot. Samsung

Czytaj też: CES 2023: Nowości od ASUS ROG

Dajcie koniecznie znać, jak podobają się Wam nowości od koncernu Samsung na 2023 rok. Planujecie w najbliższym czasie wymianę telewizora na nowszy model?

Grafika tytułowa: Samsung