ASUS ROG Raikiri Pro – nowy pad dla Xboxa

ASUS ROG to nie tylko świetne komputery, monitory i akcesoria im dedykowane. Koncern z Tajwanu przykłada też sporo uwagi do projektowania produktów dedykowanych konsolom. Dla Xboxa przygotowano właśnie pada ASUS ROG Raikiri Pro. To rozwiązanie, które przykuje uwagę wymagających graczy.

fot. ASUS

Pad, który nie idzie na kompromisy!

Już na samym wstępie trzeba powiedzieć sobie, że z tego pada możemy korzystać zarówno z komputerem, jak i z konsolą Xbox. W pierwszym przypadku możemy p połączyć go z urządzeniem radiowo (2,4 GHz), przez Bluetooth oraz kablem USB-C. Co ciekawe, z Xboxem możemy łączyć się wyłącznie za pośrednictwem kabla.

ASUS ROG Raikiri Pro wyposażono w ciekawy ekran o przekątnej 1,3″ i rozdzielczości 128 x 40 pikseli. Służy on m.in. do wyświetlania przydatnych informacji, jak stan naładowania baterii czy status mikrofonu. Możemy też ustawić na nim nasze ulubione animacje i teksty.

Względem klasycznego pada do Xboxa mamy tu aż o sześć przycisków więcej. Dwa z nich służą do obsługi wspomnianego przed chwilą ekranu OLED. Pozostałe możemy przypisać do wybranych przez nas funkcji, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pewnej przewagi nad innymi graczami w trakcie zabawy.

fot. ASUS

Czytaj też: Razer Blade 14 z Ryzen 9 i GF RTX 3070 Ti – gamingowy laptop na pełnym gazie

Kontroler Asus ROG Raikiri Pro trafi do sklepów w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy. Na razie nie poznaliśmy jego ceny. Możemy jednak spodziewać się, że nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na jego zakup. Akcesoria sygnowane logo ASUS ROG nie należą bowiem do najtańszych.

Grafika tytułowa: ASUS