Nowa technologia do wirtualnych spotkań

Firma zajmująca się technologiami interaktywnymi Zero Distance zaprezentowała produkt o nazwie Wehead, oparty na zastrzeżonej technologii awatarów, która wirtualnie odtwarza fizyczne doświadczenia osoby.

„Inteligentny wyświetlacz o futurystycznym wyglądzie zapewnia wrażenie fizycznej obecności zdalnej osoby w pokoju za pomocą ekranów 3D i gestów głowy. Urządzenie w kształcie głowy umożliwia ludziom głębsze poczucie intymności w rozmowie, niezależnie od tego, czy dołączają osobiście, czy zdalnie”. Czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym przez firmę.

Wehead można kontrolować za pomocą smartfona, laptopa lub tabletu. Aby to zrobić, użytkownicy mogą po prostu poruszyć głową. Urządzenie powtórzy ruchy, pozwalając im rozejrzeć się przez kamerę urządzenia i obserwować otoczenie, zwracając się do różnych osób w sali konferencyjnej.

Ilia Sedoshkin, założyciel Zero Distance, skomentował: „Wehead to zaawansowana robotyka, najnowocześniejsza technologia dostępna dla konsumentów. Urządzenie jest przeznaczone dla entuzjastów technologii. Dla tych, którzy chcą doświadczyć technologii przyszłości, nad którą obecnie pracujemy, i wesprzeć rozwój naszego pełnowymiarowego systemu awatarów. Zaczęliśmy od Wehead, obserwując zaskakujące przemiany, które zachodzą w miejscu pracy w świecie post-COVID19. Zamierzamy zbierać fundusze na dalszy rozwój technologii. Chcemy także otrzymywać informacje zwrotne od podobnie myślących ludzi, którzy razem z nami budują przyszłość. Wielkim pomysłem na przyszłość jest wprowadzenie na rynek przystępnego cenowo systemu awatarów do przestrzennej obecności całego ciała w odległej lokalizacji”.

Wehead może fizycznie reprezentować osobę zdalną w sali konferencyjnej lub biurze domowym. System obejmuje wiele ekranów, kamerę i silnik 2-osiowy. Zapewnia wszystkie niezbędne elementy rozmów „osobistych”, takie jak kontakt wzrokowy, pełnowymiarowe rysy twarzy, mowa przestrzenna i gesty głowy. Wehead może nadać dodatkowy wymiar wideokonferencjom, wirtualnym spotkaniom biznesowym i teleobecności podczas wydarzeń w odległych lokalizacjach.

Czytaj także: CES 2023: Najważniejsze nowości od Dell