CES 2023: Nowości od ASUS ROG

ASUS ROG to jedna z najbardziej uznanych marek dedykowanych graczom. Koncern oferuje nam nie tylko świetne akcesoria dla najbardziej wymagających, ale i dobrze wyposażone laptopy oraz monitory. Targi CES 2023 odbywające się w Las Vegas to świetna okazja do zaprezentowania nam nowych urządzeń z serii ROG.

ASUS ROG Swift PG27AQDM OLED

ASUS ROG Swift PG27AQDM to najnowszy monitor dla graczy od Tajwańczyków. Jest to sprzęt 27-calowy, pracujący w rozdzielczości WQHD. Jego matryca została wykonana w technologii OLED i serwuje nam wysoką częstotliwość odświeżania 240 Hz i czas reakcji 0,03 milisekundy. Monitor wyposażony został w specjalny radiator zapobiegający jego przegrzewaniu się nawet w trakcie najbardziej intensywnej rozgrywki. Na pleckach mamy natomiast panel LED charakterystyczny dla produktów z serii ROG. Niestety ASUS nie przedstawił nam informacji na temat dostępnej ilości portów oraz tej dotyczącej ceny nowego monitora.

fot. ASUS

ASUS ROG Swift Pro PG248QP

ASUS ROG Swift Pro PG248QP to monitor zaprojektowany z myślą o esportowcach. Urządzenie bazuje na 24-calowej matrycy wykonanej w technologii TN, która oferuje rozdzielczość pracy Full HD. Niecodzienna jest natomiast częstotliwość odświeżania, która w przypadku tego urządzenia wynosi aż 540 Hz! Gamingowy monitor dobrej klasy musi oferować wsparcie dla takich technologii, jak NVIDIA G-SYNC czy NVIDIA Reflex Analyzer. Urządzenie wyposażone zostało w regulowaną podstawę, dzięki czemu doskonale wpisze się w przestrzeń na naszym biurku.

fot. ASUS

Odświeżona linia ROG Strix SCAR

Nowe laptopy z topowej linii ROG Strix SCAR to modele 16″ i 18″. Względem modeli z ubiegłego roku przekątne ekranu nieco urosły. Owe matryce cechują proporcje 16:10. Co ciekawe, mniejsze z urządzeń może być wyposażone w jeden z najnowszych wyświetlaczy od ASUS ROG – Nebula HDR z technologią Mini LED o rozdzielczości QHD i odświeżaniu 240Hz. Wspomniane laptopy w wariancie na 2023 rok otrzymały procesor 13. generacji Intel Core i9 13980HX wspierany przez układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090. Oczywiście omawiany sprzęt będzie dostępny w wariantach różniących się ilością pamięci RAM oraz pamięci na dane użytkownika. Odpowiednie chłodzenie topowym laptopom gamingowym ASUS-a zapewnią rozwiązania takie jak ulepszony radiator oraz technologie Tri-Fan i Thermal Grizzly Conductonaut Extreme.

fot. ASUS

Linia ROG Strix także zyskuje

Laptopy z rodziny ROG Strix również mają otrzymać ulepszenia. Także i one otrzymają ekrany o przekątnej 16″ i 18″ i również mają one pracować pod kontrolą procesora 13. generacji Intel Core i9 13980HX. Partnerować ma mu jednak karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4080. Także tutaj nie zabraknie pamięci RAM oraz miejsca w magazynie danych. Dodatkowo możemy liczyć na ciekawe podświetlenie obudowy.

fot. ASUS

Pozostałe nowości są nie mniej ekscytujące!

Poza wspomnianymi monitorami i laptopami, w ramach nowości ASUS ROG koncern z Tajwanu zaprezentował także przeprojektowany i zaktualizowany model Zephyrus M16, który również otrzymał nowy procesor i układ graficzny. Producent nie oszczędzał tu na ekranie. To 16-calowy QHD Nebula HDR Display z technologią Mini-LED. Częstotliwość odświeżania to w jego przypadku 240 Hz.

Zbliżonych usprawnień doczekały się laptopy Zephyrus G16 oraz G14 a także awangardowy Zephyrus Duo 16 zaprojektowany z myślą o twórcach. ASUS nie zapomniał także o komputerach Flow X13, Flow Z13 i Flow X16. W przypadku wszystkich wymienionych urządzeń zaktualizowano podzespoły w celu poprawienia wydajności pracy oraz przeprojektowano matryce, które mają serwować nam teraz jeszcze bardziej dynamiczne efekty wizualne w trakcie rozgrywki.

Czytaj też: CES 2023: Alienware dla wymagających graczy!

Grafika tytułowa: ASUS