CES 2022: Telewizory MicroLED od Samsunga – różne rozmiary i zwiększona wydajność!

Samsung to jeden z wiodących producentów telewizorów. Targi CES 2022 nie mogą się więc obyć bez prezentacji nowych urządzeń koncernu z Korei z tego segmentu rynku. Nowe Smart TV wykonane w technologii MicroLED nie będą tanie, ale zaoferują nam wysoką wydajność pracy i wiele innowacyjnych rozwiązań. Dostępne będą także w kilku rozmiarach!

W 2022 roku Samsung stawia na MicroLED!

Nowe telewizory MicroLED będą dostępne w wersjach 89-calowych, 101-calowych i 110-calowych. Producent wyposaży je w matryce o rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Samsung twierdzi, że każda z 25 milionów diod LED o rozmiarach mikrometrów stosowanych w nowych telewizorach MicroLED może wytwarzać własny kolor i światło, oferując idealną czerń, imponujące kolory i wysoki poziom jasności. To jednak nie wszystko!

Wspomniane Smart TV zaoferują 20-bitową głębię skali szarości, co oznacza, że ​​mogą dokładniej i w bardziej realistyczny sposób odtwarzać kolory. Nowe telewizory Samsung MicroLED zaoferują ponadto niesamowitą wydajność funkcji HDR. Urządzenia zostaną również wyposażone w głośniki montowane na górze, na dole i z boku obudowy. Nie zabraknie wsparcia dla Dolby Atmos. Na jakość odtwarzanego dźwięku nie powinniśmy więc narzekać.

Czytaj też: CES 2022: Samsung Gaming Hub – wszystkie usługi dla graczy w jednym miejscu!

Jeśli chodzi o oprogramowanie, prezentowane telewizory obsługują nową wersję systemu Tizen OS firmy Samsung. Oferuje ona rekomendacje treści, dostęp do setek aplikacji, a nawet funkcje gier w chmurze (w ramach Samsung Gaming Hub). Można więc pokusić się o stwierdzenie, że z nowym rokiem koncern z Korei wchodzi w rynek telewizorów na bogato.

No właśnie. Nowe MicroLED-y od Samsunga dedykowane są odbiorcom o bardzo zasobnych portfelach. Według wstępnych zapowiedzi mają być one bardzo drogie, choć jeszcze nie ujawniono ich sugerowanych cen. Na półkach sklepowych powinny zagościć jeszcze w bieżącym kwartale.