CES 2022: Nowa generacja Eco Remote od Samsunga!

Czy pilot do telewizora może być ciekawą premierą na targach CES 2022? Okazuje się, że tak! Samsung prezentuje właśnie nową generację swojego Eco Remote. Nie dość, że urządzenie prezentuje się schludnie i elegancko, to jeszcze spełni wymagania osób chcących być „eko”. Wszystko za sprawą nowatorskiego sposobu ładowania akumulatorka wbudowanego w ów sprzęt!

Oto nowatorski Eco Remote drugiej generacji!

Cofnijmy się na chwilę do ubiegłorocznych targów CES 2021. W ich trakcje Samsung pokazał nam Eco Remote, czyli pilota, który gromadził energię słoneczną, służącą do ładowania wbudowanej w niego baterii. Tegoroczny model drugiej generacji, obok wykorzystania energii słonecznej, może przetwarzać fale radiowe routerów na energię, zapewniając pilotowi nowy sposób ładowania. To fenomenalne rozwiązanie! Warto jednak wspomnieć o tym, że urządzenie wyposażono także w port USB-C na wypadek, gdybyśmy chcieli uzupełniać energię pilota w bardziej tradycyjny sposób.

Czytaj też: CES 2022: Samsung Gaming Hub – wszystkie usługi dla graczy w jednym miejscu!

Wykorzystanie fal radiowych do ładowania urządzeń elektronicznych nie jest czymś nowym. Rzadko jednak stosuje się ją w przypadku elektroniki użytkowej. Samsung jednak doszedł najwyraźniej do wniosku, że pilot będzie idealnym urządzeniem, w przypadku którego owa technologia może znaleźć zastosowanie. Jest to sprzęt o bardzo niskim poborze mocy, który przez większość czasu pozostaje uśpiony. Z tego powodu jest możliwe efektywne ładowanie go.

A jak Wam podoba się nowość od Samsunga? Bylibyście skłonni korzystać z takiego pilota na co dzień?