Nowy Media Player gotowy do testów!

Microsoft cały czas intensywnie pracuje nad rozwojem systemu Windows 11 i dąży do tego, by wzbogacić swoje oprogramowanie o nowe, przydatne dla użytkowników funkcje. Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu – duża tegoroczna aktualizacja „okienek” przyniesie nam sporo nowości. Jedną z najbardziej wyczekiwanych, jest nowa aplikacja Media Player, która zastąpi kilka znanych rozwiązań i zapowiada się świetnie. Co ciekawe – możecie ją już testować!

Media Player to bardzo wszechstronne narzędzie!

Z założenia, nowy Media Player ma zastąpić aplikacje Muzyka Groove oraz Filmy i TV. Microsoft zadbał o to, by aplikacja pod względem wizualnym doskonale wpisywała się w filozofię systemu Windows 11. Jej schemat kolorów dopasuje się do każdego z motywów dostępnych w systemie operacyjnym. Ponadto możliwe będzie także zaczerpnięcie systemowego koloru akcentującego. Domyślnie aplikacja posłuży do odtwarzania muzyki oraz filmów. Nie wykluczone jednak, że koncern z Redmond z czasem rozszerzy jej funkcjonalności.

Czytaj też: Te nowości Google doda do Androida w 2022 roku!

Nowego Media Playera mogą testować osoby należące do programu Windows Insider. Wystarczy, że pobierzecie Windowsa 11 w wersji przynajmniej 22000. Media Player w takiej sytuacji będzie dostępny do pobrania ze Sklepu Microsoft. Według zapewnień koncernu z Redmond, aplikacja pojawi się za kilka bądź kilkanaście tygodni również w systemie Windows 10. Naturalnie jednak będzie wizualnie dostosowana do starszej wersji systemu.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy sprawdziliście już nowego Media Playera. A może macie sentyment do WMP znanego ze starszych odsłon Windowsa?