CES 2022: organizatorzy skracają imprezę!

Targi CES 2022 startują już za kilka dni. To wielkie święto dla wszystkich fanów nowych technologii. Szalejąca już jednak ponad dwa lata pandemia mocno wpłynęła na to, w jaki sposób odbywa się i jak postrzegane jest to wydarzenie. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że kolejne koncerny wycofują się z fizycznego uczestnictwa w CES 2022. Teraz natomiast dowiadujemy się, że organizatorzy postanowili o skróceniu imprezy!

Oficjalnie – targi CES 2022 skrócone o jeden dzień!

Wczoraj podjęta została decyzja o skróceniu targów CES 2022. Ogłosił ją Gary Shapiro, prezes i dyrektor generalny CTA. W oświadczeniu czytamy:

As the world’s most influential technology event, CES is steadfast in its pledge to be the gathering place to showcase products and discuss ideas that will ultimately make our lives better. We are shortening the show to three days and have put in place comprehensive health measures for the safety of all attendees and participants.

Organizacja CTA motywuje swoją decyzję chęcią zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Nie od dziś wiadomo jednak, że z uczestnictwa w targach CES 2022 zrezygnowało wielu bardzo ważnych wystawców, takich jak: AMD, MSI, OnePlus, Microsoft, Lenovo, GM, Intel, Meta, Twitter, Pinterest, Google, Amazon, IBM, Mercedes, BMW i Panasonic. Do startu imprezy mamy jeszcze kilka dni, więc możliwe, że ta lista ulegnie jeszcze znacznemu wydłużeniu.

Czytaj też: Targi technologiczne tracą rację bytu? CES 2022 bez kolejnych producentów!

CTA na pewno zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i o skróceniu czasu trwania wydarzenia o jeden dzień zadecydowała być może nie tylko niepokojąca sytuacja pandemiczna, ale i niepokój narastający wokół kolejnych uczestników CES 2022. Miejmy nadzieję, że mimo zaistniałych przeszkód targi w Las Vegas będą wielkim, technologicznym świętem dla nas wszystkich!