CES 2022: NVIDIA prezentuje nowe karty graficzne i usługi dla graczy!

NVIDIA to jeden z czołowych dostawców układów graficznych dla komputerów osobistych. Podczas targów CES 2022 koncern zaprezentował nie tylko nowe podzespoły, które uczynią komputery jeszcze potężniejszymi. „Zieloni” przedstawili także nowości w segmencie swoich usług, które mają być jeszcze bardziej zorientowane na graczy i ich potrzeby! Sprawdźmy co nowego u NVIDIA!

fot. Nvidia

NVIDIA prezentuje nowe karty graficzne!

Targi CES 2022 nie mogą się obejść bez prezentacji nowych kart graficznych od koncernu Nvidia. Dla komputerów stacjonarnych producent przygotował układ oparty na architekturze NVIDIA Ampere. Mowa o modelu GeForce RTX 3050. Karty RTX 3050, wyposażono w 8 GB pamięci GDDR6 oraz 2560 rdzeni. Dzięki temu zapewnią wystarczającą wydajność nawet w przypadku najnowszych gier. Podzespoły będą dostępne od 27 stycznia u partnerów firmy NVIDIA na całym świecie w cenach (oficjalnie) rozpoczynających się od 1359 zł. Biorąc jednak pod uwagę kryzys na rynku kart graficznych, możemy się spodziewać, że trzeba będzie na ich zakup wyłożyć dużo wyższe kwoty.

Czytaj też: CES 2022: Nowe laptopy Razer Blade dla graczy!

Dla laptopów przygotowane zostały natomiast karty graficzne GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti. Pierwszy z układów ma być rzekomo mocniejszy od desktopowego NVIDIA TITAN RTX i oferować użytkownikom aż 16 GB najszybszej pamięci GDDR6. Druga z premier, czyli GeForce RTX 3070 Ti, oferuje o 70% wyższą wydajność od modelu RTX 2070 SUPER i może zaoferować 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p. Brzmi niesamowicie, prawda?

fot. Nvidia

NVIDIA to także świetne usługi!

Nie powinniśmy zapominać, że NVIDIA to także dostawca fantastycznych usług dla graczy. Mam tu na myśli nieustannie usprawniane GeForce NOW umożliwiające rozgrywkę w chmurze. Gigant poinformował właśnie, że nawiązał współpracę ze studiem EA, dzięki czemu największe hity z Origina odpalimy praktycznie na każdym komputerze z solidnym połączeniem internetowym. Dodatkowo zapowiedziano, że wkrótce GeForce NOW trafi na telewizory Samsunga. Dowiedzieliśmy się także, że NVIDIA Omniverse, czyli ważne narzędzie dla twórców wyszło właśnie z fazy beta. Pondato poinformowano, że pojawiły się nowe aplikacje dla platformy NVIDIA Studio. Może to być na przykład NVIDIA Canvas czyli aplikacja wspierająca cyfrowe malowanie dzięki sztucznej inteligencji.

A na które nowości od NVIDIA Wy czekacie najbardziej?

Grafika tytułowa: Nvidia