CES 2022: AMD rozwiązało worek z nowościami

CES 2022 to dobry moment na prezentowanie ciekawych nowości przez wielkie koncerny. AMD rozpieściło nas w tym roku wieloma premierowymi rozwiązaniami dedykowanymi zarówno pecetom, jak i urządzeniom mobilnym. Sprawdźmy na jakie procesory i karty graficzne powinniśmy przygotować swoje komputery oraz portfele!

fot. AMD

AMD prezentuje nowe procesory!

Podczas targów CES 2022 AMD zaprezentowało aż dwadzieścia modeli procesorów AMD Ryzen serii 6000. Zaprojektowano je w oparciu o 6-nanometrowe rdzenie „Zen 3+” i wbudowany układ graficzny na bazie architektury AMD RDNA 2. Producent podzielił je na dwie serie:

  • Ryzen 6000U, które zaprojektowane zostały z myślą o ultramobilnych i energooszczędnych laptopach,
  • Ryzen 6000H, stworzone z myślą o użytkownikach wymagających od swoich urządzeń bezkompromisowej wydajności.

Warto poświęcić kilka słów procesorowi AMD Ryzen 7 5800X3D. Jest to pierwszy procesor AMD oferujący wsparcie dla technologii AMD 3D V-Cache. Producent deklaruje także, że jest to najszybszy na świecie procesor dla graczy zapewniający średnio o 5% wyższą niż konkurencja wydajność w sztandarowych produkcjach odpalanych w rozdzielczości Full HD.

Czytaj też: CES 2022: NVIDIA prezentuje nowe karty graficzne i usługi dla graczy!

fot. AMD

Nowe układy graficzne – zaprojektowane z myślą o graczach!

Targi CES 2022 to także 5 nowych mobilnych układów graficznych AMD Radeon serii RX 6000M i nowa seria RX 6000S. Powstały one z myślą o notebookach dla graczy. Mają więc zapewnić nie tylko wysoką wydajność pracy podczas grania w najnowsze tytuły. Ważna jest także optymalizacja zużycia energii w taki sposób, by gamingowe notebooki mogły pracować między ładowaniami jak najdłużej.

AMD nie zapomina o pecetach. Dla nich przygotowanie zostały układy AMD Radeon RX 6500 XT i RX 6400. Producent zapowiada, że wspomniane karty graficzne zapewniają średnio do 35 procent wyższą wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Pomiary wykonywane były rzekomo podczas gry w wysokich ustawieniach w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Obydwie desktopowe karty zaprojektowane zostały w technologii 6 nm, zapewniającej wyjątkową wydajność i energooszczędność.

Na które nowości od AMD Wy czekacie najbardziej?

Grafika tytułowa: AMD