CES 2022: Nowe ThinkPady stawiają na ekologię i odświeżone wzornictwo!

Startujące targi CES 2022 to dla wielu producentów okazja do przedstawienia swoich najnowszych osiągnięć. Nie inaczej jest w przypadku chińskiego giganta – Lenovo. Poznaliśmy właśnie dwa nowe modele notebooków z serii ThinkPad – Z13 i Z16, które nie dość, że promują ekologiczny styl bycia, to jeszcze oferują świetne, odświeżone wzornictwo! Sprawdźmy co warto wiedzieć na ich temat!

Lenovo w nowych ThinkPadach stawia na ekologiczne rozwiązania!

Nowe laptopy ThinkPad to przede wszystkim materiały pochodzące z recyklingu. Między innymi w taki sposób koncern z Chin dokłada swoją cegiełkę do ratowania środowiska naturalnego. W procesie projektowania komputerów wykorzystano takie materiały, jak czarna wegańska skóra i aluminium. Ponadto nowe modele laptopów od Lenovo do nabywców będą przyjeżdżały zapakowane w nadające się do recyklingu opakowania z bambusa i trzciny cukrowej. W czasach, w których środowisko naturalne jest szczególnie zagrożone, są to godne pochwały decyzje.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dla koncernu Lenovo jedną z kluczowych kwestii jest bezpieczeństwo danych przechowywanych przez użytkowników na pokładzie ich urządzeń. Dlatego właśnie w przypadku nowych ThinkPadów stawia na rozwiązania takie, jak nowa funkcja podwójnego dotknięcia w przycisku TrackPoint. Uruchamia ona Communication QuickMenu zapewniające szybki dostęp do ustawień kamery i mikrofonu. Możemy więc w każdej chwili zdecydować o wyłączeniu tych urządzeń (to nasza swoista elektroniczna zasłona). Na pokładzie modeli Z13 i Z16 wygospodarowano także miejsce dla procesora zabezpieczeń Microsoft Pluton. Został on zaprojektowany i zaktualizowany przez firmę Microsoft po to, by zapewnić ochronę tożsamości użytkowników, danych i aplikacji użytkownikom systemu Windows 11. Nie sposób nie wspomnieć także o czytniku linii papilarnych Match-on-chip zintegrowanym z klawiaturami nowych ThinkPadów.

Czytaj też: CES 2022: Acer prezentuje laptopa Aspire Vero National Geographic Edition – elektronika może być eko!

Wydajne podzespoły podstawą w laptopie do zadań specjalnych!

Przy projektowaniu nowych ThinkPadów Lenovo ściśle współpracowało z koncernem AMD. Dzięki tej kooperacji omawiane laptopy zapewnią nabywcom topową wydajność nawet w przypadku bardzo wymagających zadań. Model Z13 jest napędzany przez procesory AMD Ryzen PRO z serii U ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon i z wspomnianym układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Ponadto laptop jest również dostępny z ekskluzywnym procesorem AMD Ryzen PRO 6860Z. ThinkPad Z16 jest napędzany przez procesory AMD Ryzen PRO serii H z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton oraz ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon lub opcjonalnie dedykowaną kartą graficzną AMD Radeon RX 6500M. Obraz w przypadku nowości wyświetlany jest na nowej generacji ekranach dotykowych – OLED 2,8K w ThinkPad Z13 i 4K OLED w ThinkPad Z16. Warto wspomnieć o wsparciu dla Dolby Vision i Dolby Atmos. Nowe laptopy Lenovo wyposażone zostały w większy szklany panel dotykowy ForcePad o średnicy 120 mm, który płynnie łączy się z całkowicie szklaną podpórką pod nadgarstki. Wprowadzanie danych może być czystą przyjemnością!

Nowe laptopy Lenovo – ThinkPad Z13 i Z16 trafią do sprzedaży pod koniec pierwszego półrocza 2022 roku.