CES 2022: Acer prezentuje laptopa Aspire Vero National Geographic Edition – elektronika może być eko!

W świecie, w którym codziennie produkujemy setki ton śmieci, kwestia ochrony środowiska naturalnego staje się coraz bardziej paląca. Acer zdaje sobie z tego sprawę i w trakcie targów CES 2022 prezentuje nowego laptopa – Aspire Vero National Geographic Edition. Każdy, kto zdecyduje się na jego zakup, wesprze Towarzystwo National Geographic w działaniu na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Co jeszcze warto wiedzieć o tym niezwykłym urządzeniu.

fot. Acer

Porządny laptop, którego łatwo rozbudujesz!

Na uwagę zasługuje sposób, w jaki została zaprojektowana obudowa laptopa. Składa się ona w 30% z tworzywa PCR. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ramki urządzenia. Klawiatura natomiast wykonana jest z PCR w aż 50%. Jak widać, Acer bardzo mocno stawia na neutralność węglową w procesie produkcji komputera. Czas jednak na kilka słów odnośnie tego, co prezentowane urządzenie skrywa „pod maską”. Rolę serca pełni tu procesor Intel Core 11. generacji z kartą graficzną Intel Iris Xe. Ilość pamięci RAM oraz pojemność magazynu danych różnią się w zależności od tego, który wariant cenowy laptopa wybierzemy.

Czytaj też: HP Elitebook 840 Aero G8 – lekki, szybki i wydajny laptop biurowy

Laptop sprzedawany jest z preinstalowanym systemem Windows 11. Obecność modułu Wi-Fi 6 gwarantuje stabilną łączność z Internetem. Poza tym urządzenie wyposażone zostało przez producenta w szereg przydatnych na co dzień złącz – w tym USB typu C i dwa porty USB 3.2 Gen1 typu A. Warto wspomnieć również o tym, że jeden z tych na końcu wymienionych portów może służyć do ładowania urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy sam komputer jest wyłączony.

fot. Acer


Nowość od Acera – Aspire Vero National Geographic Edition dostępny będzie w Europie w cenie startującej od 899 euro. Czekamy na informacje związane z dostępnością i ceną nad Wisłą.

A jak Wam podoba się nowość od Acera?

Grafika tytułowa: Acer