CES 2022: nowości JBL, na które warto zwrócić uwagę

Wśród zaprezentowanych premier znalazły się słuchawki gamingowe, imprezowe głośniki i udoskonalone prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. 

JBL to już stały uczestnik targów CES. Na tegorocznej edycji producent przygotował sporo ciekawych nowości – dla graczy, imprezowiczów i zwolenników jakościowego audio w cenach, które nie doprowadzą naszego portfela do ruiny. 

Głośniki: JBL Pulse 5, Boombox 3 i PartyBox Encore 

Głośnik przenośny Boombox 3 (w cenie 549 euro, czyli ok. 2500 zł) dzięki m.in charakterystycznemu uchwytowi nawiązuje zgodnie z nazwą do stylistyki klasycznych boomboxów, ma też wiele wspólnego z innym produktem JBL, głośnikiem Xtreme 3. Charakteryzuje się stopniem odporności na kurz i wodę IP67, do tego dzięki wbudowanemu powerbankowi ma zapewniać 24 godziny nieprzerwanej pracy, dzięki czemu jest sprzętem stworzonym do długich imprez na otwartym powietrzu. Druga nowość to rzucający się w oczy Pulse 5 (249 euro, ok.1130 zł) z łatwymi w konfiguracjami LED-owymi efektami świetlnymi, a głośnikowo-imprezowy zestaw uzupełnia PartyBox Encore (349 euro, ok. 1600 zł) o mocy 100W, pozwalający dodatkowo na całonocne karaoke dzięki dołączonemu do zestawu mikrofonowi bezprzewodowemu. 

Boombox 3
Partybox Encore

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki: JBL Live Pro 2 i Live Free 2

JBL unowocześniło swoją linię słuchawek bezprzewodowych (TWE) o wydłużoną żywotność baterii, funkcję True Adaptive Noise Cancelling i 6 wbudowanych mikrofonów, zapewniających wysoką jakość połączeń głosowych. Wysoką jakość dźwięku w modelu Live Pro 2 wyposażone w duże, dynamiczne 11-milimetrowe przetworniki, oba modele charakteryzują się też możliwością szybkiego ładowania – 15 minut wystarczy na 4 godziny pracy, a naładowane słuchawki mogą działać przez 10 godzin bez przerwy plus 30 dodatkowych z etui ładującym. Do sprzedaży oba modele trafią na wiosnę, na razie producent ujawnił cenę – 179,99 euro (ok. 820 zł).

Nowości dla graczy z serii Quantum 

Quantum to seria, dzięki której JBL chce powalczyć m.in z Razerem w kategorii popularnego sprzętu dla graczy. Wśród jej najnowszych nabytków zaprezentowanych na CES zobaczyliśmy m.in pierwszy mikrofon USB, JBL Quantum Stream. Do Quantum dołączył także pierwszy prawdziwy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier, JBL Quantum TWS, a także dwa nowe nauszne zestawy słuchawkowe: JBL Quantum 810 i JBL Quantum 610.

Żródło: informacja prasowa, fot. JBL