Cena gogli od Apple zwali z nóg?

Od dłuższego czasu Apple przygotowuje nas na premierę swoich gogli AR/VR. Według doniesień leaksterów, ów produkt może zostać zaprezentowany już w trakcie targów WWDC 2023, które startują za kilkanaście dni. Jak przystało na sprzęt z Cupertino, za gogle od Apple trzeba będzie słono zapłacić. Ich cena może zwalić z nóg najbardziej oddanych fanów amerykańskiego koncernu.

fot. Carles Rabada / Unsplash

Niesamowicie drogie w produkcji i… w sprzedaży?

Reality Pro (bo tak ma się rzekomo nazywać zestaw od Apple) ma być według leaksterów niesamowicie drogi w produkcji. Przygotowanie jednego egzemplarza gogli z Cupertino ma bowiem kosztować około 1500 USD. Najdroższym elementem specyfikacji urządzenia mają być kosztowne panele ekranów Micro OLED wbudowanych w sprzęt. Co ciekawe, pierwsza generacja gogli ma być zaledwie przetarciem szlaków w segmencie dla bardziej zaawansowanych modeli kolejnej generacji.

Wstępne przewidywania wskazują na to, że fani rozwiązań od Apple będą musieli zapłacić za każdy egzemplarz Reality Pro około 3000 USD. To naprawdę niemała kwota biorąc pod uwagę chociażby ceny zestawów HTC VIVE. Koncern z Cupertino nie zakłada jednak możliwości wypracowania powalających na kolana wyników sprzedaży. Według optymistycznych prognoz Amerykanie planują sprzedać 500 000 egzemplarzy zestawu. To wynik dużo skromniejszy niż chociażby ilość corocznie sprzedanych smartfonów iPhone.

Czytaj też: Seria OPPO Reno 10 coraz bliżej!

Mam nadzieję, że podczas konferencji WWDC 2023 poznamy tak zaawansowane funkcje serwowane przez Reality Pro, że uznamy, iż jest to sprzęt wart wydania na niego równowartości kilku tysięcy dolarów. Sam nie mogę się doczekać prezentacji, a Wy?

Grafika tytułowa: Chris Nagahama / Unsplash