CD Projekt zapłaci za premierę “Cyberpunka 2077”. Znamy wysokość kary

Amerykańscy inwestorzy chcieli odszkodowania za premierę gry z błędami, a stronom szybko udało się osiągnąć porozumienie.

Kilka dni temu CD Projekt rozpoczął negocjacje z amerykańskimi inwestorami, którzy domagali się rekompensaty za wprowadzenie w błąd m.in jeśli chodzi o niesławną premierę gry na konsole starszej generacji. Jak poinformował właśnie serwis “The Verge”, negocjacje dobiegły końca i dzięki wypracowanej ugodzie, którą musi teraz zatwierdzić sąd, polska firma wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance S.A, zapłaci 1,85 mln dolarów. 

Czytaj też: “Cyberpunk 2077 i “Wiedźmin 3” na PS5 dopiero w przyszłym roku

https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1469290859388624899

Jak zauważa serwis, nie jest to zbyt wygórowana kara w przypadku gry, której budżet przekroczył 300 mln dolarów i dzięki wysokiej sprzedaży zwrócił się już w dniu premiery tytułu. Mimo dużego zainteresowania ceny akcji CD Projektu spadły od ubiegłego roku o 54%, jednak w ostatnich miesiącach producent kontynuuje działania mające na celu wyeliminowanie błędów towarzyszących grze na starcie, co zostało docenione przez graczy – na Steamie w ostatnich tygodniach “Cyberpunk 2077” otrzymuje w większości bardzo pozytywne oceny (ponad 31 tys. opinii).