Canon EOS R100 z obiektywem RF 28 mm F2.8 STM oficjalnie!

Canon Europe wprowadza dziś na rynek aparat EOS R100, przeznaczony dla osób, które chcą utrwalić chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi, wyjątkowe okazje i niepowtarzalne wspomnienia. Wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela i technologię automatycznej regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF. Zamknięty w kompaktowej i lekkiej obudowie aparat EOS R100 oferuje łatwość obsługi i oszałamiającą jakość obrazu. Doskonale nadaje się do fotografowania w podróży. Premierze aparatu towarzyszy wprowadzenie modelu RF 28 mm F2.8 STM – najmniejszego i najlżejszego obiektywu Canon z serii RF – a także OC-E4A: nowego przewodu do stopki wielofunkcyjnej Canon.

fot. Canon

Uchwyć moment

EOS R100 wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela. Jest ona kilkakrotnie większa niż w topowych smartfonach, zapewniając zauważalną poprawę jakości obrazu i wideo. Nie tylko gwarantuje to nieskazitelne kolory i niesamowitą szczegółowość, ale także daje użytkownikom możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i uzyskania pięknego, autentycznego bokeh, w którym tło jest płynnie zmiękczone, pozwalając wyróżnić się obiektowi.

W nowym aparacie z matrycą Dual Pixel CMOS AF nie zabrakło charakterystycznej dla serii EOS R inteligentnej automatycznej korekty ostrości, co umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie obiektów oraz śledzenie ludzkich oczu podczas korzystania z wizjera lub ekranu LCD. Pozwala to nadążyć za akcją i skupić się na tym, co najbardziej istotne. EOS R100 pomoże uchwycić wyjątkowe chwile dzięki zdjęciom seryjnym wykonywanym z prędkością do 6,5 klatki na sekundę w trybie One Shot AF i 3,5 klatki na sekundę w trybie Continuous AF.

EOS R100 zapewnia lepsze parametry nagrań wideo w porównaniu ze smartfonem lub lustrzanką cyfrową, oferując nagrywanie w jakości 4K 25p, dzięki integracji zalet systemu EOS R z tym prostym w obsłudze, podstawowym modelem aparatu. Jest również w stanie rejestrować wideo w jakości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę i 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 720p. Tym samym doskonale nadaje się do płynnego nagrywania filmów w zwolnionym tempie, co z pewnością można wykorzystać podczas kreatywnego tworzenia materiałów o wakacyjnej tematyce. Niezawodny system Dual Pixel CMOS AF umożliwia także wykrywanie twarzy i śledzenie oczu podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD.

Uwolnij swój potencjał

Kompaktowy EOS R100 waży zaledwie 356 g, jest zatem mniejszy i lżejszy niż tradycyjna lustrzanka cyfrowa – w sam raz dla tych, którzy lubią fotografować w ruchu. Wygodny uchwyt, elektroniczny wizjer, intuicyjne elementy sterujące i zrozumiały interfejs użytkownika pozwolą początkującym użytkownikom aparatów z powodzeniem wcielić się w rolę rodzinnego fotografa. Z pomocą przychodzi również asystent kreatywności, który ułatwia dostosowanie rozmycia tła, jasności, kontrastu i balansu kolorów. 

Użytkownicy mają także nieskrępowaną możliwość pomysłowego eksperymentowania z szeregiem wszechstronnych akcesoriów, takich jak innowacyjne obiektywy RF, mikrofony i lampy Speedlite. Kompatybilność z obiektywami Canon RF i RF-S oznacza, że użytkownicy mogą zwiększyć swój zasięg i wykazać się kreatywnością dzięki dużym otworom przysłony.

Wi-Fi® i trwale uruchomiona funkcja łączności Bluetooth® umożliwiają użytkownikom płynne przesyłanie zdjęć i filmów na smartfona za pomocą aplikacji Canon Camera Connect do natychmiastowego udostępniania. Aplikacja pozwala użytkownikowi na zdalną obsługę aparatu, a połączenie Bluetooth umożliwia dodatkowo proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas robienia grupowych zdjęć oraz filmów.

fot. Canon

Najmniejszy i najlżejszy obiektyw stałoogniskowy RF od Canon

Model RF 28 mm F2.8 STM to kompaktowy i lekki pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy RF. Został starannie zaprojektowany z myślą o zestawieniu z takimi aparatami jak wprowadzony niedawno na rynek EOS R8. Z łatwością zmieści się w każdej torbie, może być również używany zamiast nasadki na korpus – w sam raz do fotografii krajobrazowej i miejskiej.

Wszechstronność aparatu zapewniają uniwersalna ogniskowa 28 mm i duży maksymalny otwór przysłony F2.8. Umożliwia on fotografowanie przy słabym oświetleniu i zapewnia płytką głębię ostrości z rozmyciem tła, aby wyróżnić fotografowany obiekt. Obiektyw RF 28 mm F2.8 STM wyposażony jest w połączony pierścień sterowania i ostrości, pozwalając użytkownikom na łatwą regulację ustawień, a w razie potrzeby – szybkie przełączenie na ręczne ustawianie ostrości. Co więcej, silnik STM odpowiada również za cicho działający autofokus i płynne przejścia pomiędzy obiektami.

Połączenie korpusu EOS R z obiektywem RF firmy Canon umożliwia wprowadzenie różnych opcji korekcji, aby pomóc początkującym fotografom i kamerzystom w uzyskaniu lepszej jakości obrazu przy mniejszych rozmiarach obiektywu. Efektywne rozmieszczenie trzech wysoce precyzyjnych, formowanych z tworzywa sztucznego elementów asferycznych zapewnia doskonałe oddawanie obrazu i kompaktowe rozmiary przy jednoczesnym ograniczeniu liczby elementów.

Czytaj też: Netflix bierze się za współdzielenie kont w Polsce

Grafika tytułowa: Canon