Netflix bierze się za współdzielenie kont w Polsce

Stało się to, o czym mówiło się od dawna. Netflix będzie walczył z dzieleniem się kontami w serwisie także w Polsce. Oznacza to, że popularne zrzutki na korzystanie z serwisu mogą stracić rację bytu. Co powinni na ten temat wiedzieć polscy użytkownicy usługi? Sprawdźmy!

fot. Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Korzystanie z Netflixa w różnych lokalizacjach utrudnione!

Zasady związane z dzieleniem kont w serwisie od jakiegoś czasu nakreśla już regulamin Netflixa. Brzmią one następująco:

„Weryfikacja nie będzie wymagana, o ile urządzenie używane do oglądania treści w serwisie Netflix korzysta z połączenia internetowego w gospodarstwie domowym głównego właściciela konta. Jeśli konto Netflix jest używane na urządzeniu, które nie jest powiązane z gospodarstwem domowym właściciela konta głównego, urządzenie to będzie musiało zostać zweryfikowane, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.”

Ustawianie lub aktualizowanie gospodarstwa domowego Netflix

Gospodarstwo domowe Netflix możesz ustawić lub zmienić po zalogowaniu się na swoje konto Netflix na telewizorze korzystającym z Twojego połączenia internetowego.

  1. Na ekranie głównym Netflix na telewizorze otwórz menu, naciskając przycisk w lewo na pilocie
  2. Wybierz kolejno Uzyskaj pomoc > Zarządzaj gospodarstwem domowym Netflix.
  3. Wybierz opcję Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix.
  4. Wybierz opcję Wyślij e-mail lub Wyślij SMS. Na powiązany z kontem adres e-mail lub numer telefonu zostanie wysłany link weryfikacyjny. Link ten wygaśnie po 15 minutach. UWAGA: Jeśli Twoje konto nie jest powiązane z numerem telefonu lub adresem e-mail, zobaczysz tylko jedną opcję.
  5. Jeśli e-mail lub SMS z linkiem weryfikacyjnym nie dotrze, wybierz opcję Wyślij e-mail ponownie lub Wyślij SMS ponownie. Możesz także skorzystać z innej opcji lub wybrać Przypomnij mi później
  6. Wybierz opcję Tak, to ja w e-mailu lub otwórz link z SMS-a, a następnie wybierz opcję Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix, aby kontynuować. 
  7. Na ekranie telewizora zobaczysz stosowne potwierdzenie, które otrzymasz także mailowo. Aby rozpocząć oglądanie, wybierz opcję Przejdź do serwisu Netflix.

Za każdego użytkownika spoza naszego gospodarstwa domowego będzie trzeba dopłacić do abonamentu miesięcznego 9,99 złotych. Warto przy tym zaznaczyć, że kolejne osoby do swojego abonamentu będzie musiał dodać jego właściciel.

Czytaj też: Google zadba o nasze bezpieczeństwo!

Dajcie koniecznie znać, czy dzielicie się z innymi osobami swoim kontem w Netflix i czy zamierzacie zmusić je do tego, by dopłacały za siebie do abonamentu. A może anulujecie subskrypcję, bo oferta serwisu jest tak słaba, że nie warto na nią wydawać dodatkowych pieniędzy? Sekcja komentarzy należy do Was!

Grafika tytułowa: freestocks / Unsplash