Windows 11 z wizualnymi nowościami!

Windows 11 to pod wieloma względami świetny system. Żadne oprogramowanie jednak nie jest tak dobre, by nie można go było ulepszać. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę i co jakiś czas przygotowuje dla najnowszych „okienek” ciekawe nowości. Nie inaczej jest tym razem – choć zmiany wydają się być głównie kosmetyczne. Na jakie rozwiązania postawi koncern z Redmond?

Poprawki w Pasku Zadań

Zmian doczeka się Pasek Zadań. Będzie on o wiele wygodniejszy w obsłudze w przypadku komputerów oferujących nam funkcję tabletu. Można będzie minimalizować go, gdy potrzebna nam będzie większa powierzchnia robocza bądź wysuwać, gdy konieczne będzie skorzystanie z przypiętych do niego funkcji. To kolejne rozwiązanie, które ma uczynić Windowsa 11 najbardziej ergonomicznym w obsłudze systemem na rynku. W pierwszej kolejności rozwiązanie sprawdzą testerzy.

Animowane ikony w Ustawieniach

Microsoft stara się również, by Windows 11 był po prostu ładny. Właśnie z tego powodu wkrótce do systemu trafią nowe efekty wizualne. W menu Ustawienia pojawią się bardzo estetycznie, animowane ikony przypisane do poszczególnych zakładek i zaprojektowane zgodnie z filozofią stylistyczną systemu. Nowe efekty wizualne zostaną wprowadzone także w zasobniku systemowym. Na razie jednak na ich temat nie wiemy zbyt wiele.

Czytaj też: Wymagania systemu Android w górę!

Koncern z Redmond wprowadza nowości do Windowsa 11 dość ostrożnie. Amerykanie zdają sobie sprawę z tego, że oprogramowanie nie jest tak popularne, jak by tego oczekiwano. Dlatego też dwoją się i troją by udowodnić nam, że „jedenastka” jest równie dobrym i solidnym systemem, jak uwielbiany Windows 10.