Wielka transakcja nie wypali? FTC zbada przejęcie Activision Blizzard!

Ostatnie dni przyniosły nam informacje o wręcz nieprawdopodobnym przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft za niebagatelną kwotę 70 mld USD. To największa tego typu transakcja w historii rynku gier komputerowych. Nic więc dziwnego, że cała sytuacja wzbudziła zainteresowanie Federalnej Komisji Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych. Sprawdzi ona czy wspomniane przejęcie nie zaszkodzi branży.

fot. Activision Blizzard

Od FTC zależy, czy plan Microsoftu wypali!

Microsoft buduje coraz mocniejszą pozycję na rynku gier komputerowych. Od dłuższego czasu bowiem kupuje kolejne studia (jak wcześniej chociażby słynną Behtesdę) i w ten sposób uzyskał już status trzeciej siły na globalnym rynku gamingu wyprzedzając takie potęgi, jak Tencent czy Sony. FTC zamierza zbadać, czy w procesie umacniania się koncernu z Redmond w branży nie doszło do jakichś nieprawidłowości.

Oczywiście dokonanie stosownego researchu i przygotowanie raportu zajmie komisji trochę czasu. Zarówno przedsiębiorstwa Microsoft, jak i Activision Blizzard wyznaczyły jednak datę zamknięcia potężnej transakcji na czerwiec 2023 roku, więc myślę, że Federalna Komisja Handlu zdąży przyjrzeć się sytuacji dość szczegółowo. Oby wnioski nie były negatywne dla obu zainteresowanych stron.

Czytaj też: Uniwersum Wiedźmina się rozkręca? Nowa gra od CDP jeszcze w tym roku!

Jeśli FTC natrafiłaby bowiem na jakieś rażące nieprawidłowości, to mogłaby zablokować transakcję. Byłoby to na pewno na rękę Sony, które obecnie boryka się z dość poważnym kryzysem. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko potoczy się po myśli zainteresowanych stron i że transakcja będzie korzystna przede wszystkim dla nas – graczy.

Grafika tytułowa: Activision Blizzard